birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 29.01.2020 19:19

Muharrem İnce: Kızılay yönetimi derhal istifa etmelidir

Kızılay’ın Ensar Vakfı’na 8 milyon dolar bağışta bulunduğu ortaya çıkmasının ardından Muharrem İnce, sosyal medya hesabından tepki gösterdi. İnce, Kızılay yönetimini istifaya çağırdı

Muharrem İnce: Kızılay yönetimi derhal istifa etmelidir

Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Kızılay yönetimini istifaya çağırdı.

İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Kızılay yandaş holding ile 'habere konu vakıf' arasında köprü görevi gördüğünü itiraf etmiştir. Bu bağış neden direk Ensar’a değil de Kızılay üzerinden dolaylı yapılmıştır? Bu olay Kızılay’ın ne hale getirildiğini ortaya koymaktadır, Kızılay yönetimi derhal istifa etmelidir."

NE OLMUŞTU?

Kızılay’ın Ensar Vakfı’na yaklaşık 8 milyon dolar bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Kızılay Bağış Yönetimi Direktörlüğü, söz konusu iddiaların doğruluğunu kabul ederek, aktarımın bağış yapan firmanın isteğiyle yapıldığını belirtmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız