birgün

11° HAFİF YAĞMUR

Muharrem Sarıkaya'nın tokat attığı İHA çalışanından yeni açıklama: Fatma Şahin de azarladı

Muharrem Sarıkaya'nın canlı yayında tokat attığı İHA çalışanı Ahmet Demir, yaptığı yeni açıklama ile programda yer alan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yayından sonra kendilerini belediye çalışanı sanarak azarladığını, durumun izah edilmesi üzerine özür dilediğini ifade etti.

MEDYA 21.12.2021 12:32
Muharrem Sarıkaya'nın tokat attığı İHA çalışanından yeni açıklama: Fatma Şahin de azarladı
Abone Ol google-news

Görevinden istifa eden Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı İHA çalışanı Ahmet Demir, söz konusu olaya ilişkin yeni açıklama yaptı. Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de yayın sonrası kendilerini belediye çalışanı sanarak azarladığını, yapılan izahtan sonra özür dilediğini söyledi.

Türkiye gazetesinden Yılmaz Bilgen’e konuşan Demir, "Biz bir gün öncesinden bütün teknik hazırlıkları yaptık. Muharrem Sarıkaya yayın öncesi bizim hazırladığımız cihaz yerine Habertürk rejisi ile şahsi cep telefonundan bağlanmak istedi. Bir süre sonra da cep telefonundan kaynaklanan sorunlar nedeniyle merkezle bağlantı problemi yaşamaya başladı. Ben yayın devam etsin diye yeniden kendi cihazımızı vermeye çalışıyordum. Bir anda nereden geldiğini anlamadığım tokat darbesi ile sarsıldım. Olayın ‘yayın stresi’ ile filan ilgisi yok. Sol kolu ile itse vesaire bir noktaya kadar anlarım. Sarıkaya sağ eli ile bana tokat attı. Ben hiçbir hatamız, kusurumuz olmamasına rağmen sadece yardım etmeye çalışıyordum" dedi.

"4 GÜN İÇİNDE YALNIZCA 3 SAAT UYUYABİLDİM"

Demir şunları söyledi:

"Aldığım darbe ile sendeledim. Yüzümü tutarak başımı önüme eğdim ve kamera arkasına geçip yayına devam ettim. Başımı saatlerce kaldıramadım. O anı hiç unutmayacağım. Fiziki olanın dışında ruhen yıkıldım. Eve gittim hiç kimse ile konuşamadım. Olayın üzerinden 4 gün geçti ve halen yemek yiyemiyorum. Bu sürede yalnızca 3 saat uyuyabildim.

Muharrem Sarıkaya yayından sonra apar topar olay yerinden ayrıldı. Gittikten 1 saat sonra telefon açıp lakayt bir biçimde ‘gel konuşalım’ gibi laflar etti. Ben de ‘yaşınıza hürmeten ve çalıştığım kurum zarar görmesin diye size sizin tarzınızla karşılık vermedim. Ama beni arama ve daha fazla rencide etme’ diyerek telefonu kapattım.

"FATMA HANIM İZAHTAN SONRA ÖZÜR DİLEDİ"

Demir, Sarıkaya’nın tokat attığı sırada tepkisiz kalmasıyla eleştirilen Fatma Şahin’in yayın sonrası ekibi azarladığını aktardı.

Demir şunları söyledi:

“Fatma Hanım bizi Belediye çalışanı sanarak ‘neden işinizi doğru yapmıyorsunuz. Böyle bir duruma düşürdünüz’ gibi ifadeler kullandı. Daha sonra Bölge Müdürümüz Orhan Akın olayı anlattı ve hatanın tamamının Sarıkaya kaynaklı olduğunu izah etti. Fatma Hanım bu izahtan sonra özür diledi.

"ANNEM FENALAŞTI, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

Her şey yaşandı bitti. Bu şoku atlatırım ancak en küçük bir stres anında şekeri yükselen yaşlı annem yediğim tokadı gördüğünde fenalaştı. Bu duruma her şeyden daha çok üzüldüm. Zaten onun duymasını istemediğim için sineye çekmiştim. Muharrem Sarıkaya ile ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Dava sonucu ne olur bilemiyorum ancak onu hayatım boyunca hiçbir biçimde affetmeyeceğim."

Öte yandan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürü Hüseyin Akay’ın görevine son verildiği açıklandı. Belediye bünyesinde 7 yıldır görev yapan Akay’ın yaşanan skandala bağlı olarak görevden alındığı iddia edildi. Daha önce çiğ köfte yoğurduğu görüntüler ve ziyaret ettiği bir ilkokulda maske takan çocuklara rağmen kendisi ve ekibinin maskesiz oluşu nedeniyle de Şahin eleştirilere maruz kalmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol