birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 09.11.2020 10:52

Muhittin Böcek 64 gün sonra yoğun bakımdan çıkıyor

7 Eylülden bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 64 gün sonra normal servise çıkıyor.

Muhittin Böcek 64 gün sonra yoğun bakımdan çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 7 Eylül'den bu yana tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinden çıkıyor. Başkan Böcek, 64 gün sonra yoğun bakımdan çıkarılarak normal servise alınıyor.

Haberi Twitter'dan duyuran "Barış Yarkadaş, CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, saat 11.00'de "normal oda''ya çıkarılıyor. Böcek'in tedavisine artık "normal oda"da devam edilecek. Bu olumlu gelişme biraz sonra medyaya da açıklanacak" dedi.

7 EYLÜL’DE YOĞUN BAKIMA ALINDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu. Böcek, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol