birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

Muhtar, köyünde kadınlar için okuma yazma kursu açtırdı

Ardahan'ın Balıkçılar köyünün muhtarı Aysel Kaya, köyde okuma yazma bilmeyen kadınlar için kurs açılmasını sağladı. Kurs,köy okulunda, 14 kadının başvurusuyla başladı.

YEREL 09.04.2021 10:05
Muhtar, köyünde kadınlar için okuma yazma kursu açtırdı
Abone Ol google-news

Ardahan’a 15 kilometre uzaklıkta bulunan Balıkçılar köyünün muhtarı Aysel Kaya, okuma yazma bilmeyen kadınları belirleyerek, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne kurs açılması için başvuru yaptı.

Kaya’nın başvurusu üzerine öğretmen görevlendirilirken, köy okulunda birinci kademe okuma yazma kursu açıldı. 14 kadının katılımı ile başlayan kursta, okuma yazma dersleri de koronavirüs salgını nedeniyle gruplar halinde verilmeye başlandı.

Eşi Zehra Mine Öner ile birlikte kursu ziyaret eden Ardahan Valisi Hüseyin Öner, "Okumanın yaşı yok" diyerek, okuma yazma öğrenmek için kursa katılan kadınları tebrik etti.

Vali Öner, "İlimiz merkez Balıkçılar köyümüzde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'müzce açılan birinci kademe okuma yazma kursunun başlangıcını yaptık. Kadınlarımız 80 saatlik eğitim sonucu okuma ve yazmayı öğrenecekler. Okuyup yazdıklarında hayata daha farklı bakacaklar. Köyümüzün kadınlarını, annelerini cesaretleri dolayısıyla kutluyorum. Muhtar hanımı da bu girişimi dolayısıyla tebrik ediyorum" diye konuştu.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol