Cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürülen Münevver Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, davaya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Epözdemir, davadan çekilmesi için kurşunla tehdit edildiğini açıkladı.

Münevver Karabulut'un avukatı: Davadan çekilmem için 3 milyon euro teklif ettiler

İstanbul Bahçelievler'deki bir villada vahşice ödürüldükten sonra cansız bedeni çöp konteynerinde parçalanmış halde bulunan Münevver Karabulut cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı. Karabulut ailesinin avukatlığını 'kamuoyuna açıklama yapmama' şartı ile kabul eden Rezan Epözdemir, yıllar sonra davaya ilişkin çarpıcı detayları paylaştı.

TGRT Haber'in aktardığına göre; Simge Fıstıkoğlu’nun Youtube kanalı “Hayat Okulu”na konuk olan Karabulut ailesinin avukatı Epözdemir, o dönem sürekli tehditler aldığını, kendisine para dahi teklif edildiğini belirtti. Davadan çekilmesi için kendisine 3 milyon euro teklifte bulunulduğunu açıklayan Avukat Epözdemir, Karabulut ailesinin Cem Garipoğlu'nun mezarını açtırmak istediğini de söyledi.

"KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPMAMA ŞARTIYLA KABUL ETTİM"

Ailenin avukatının görevden ayrıldığı bilgisinin kendisine ulaştığını ve tehditlerin söz konusu olduğunu ifade eden Epözdemir, Garipoğlu ailesinin ekonomik ve sosyal statüsünün çok güçlü olduğunun altını çizdi. O dönemde Karabulut ailesinin parlamentoya 'Burada bir yangın var gelin, buna sahip çıkın' yazılı bir metin gönderdiğini belirten Epözdemir, o dönem İnsan Hakları Komisyonu üyesi Çetin Soysal'ın kendisine ricada bulunduğunu, ik görüşmenin ardından bunu sosyal sorumluluk projesi olarak 'ailenin kamuyouna açıklama yapmaması şartıyla' kabul ettiğini ifade etti.

"İNSANIN İNSAN OLMA VAKFINA AYKIRI"

Dosyayı gördüğünde aklına gelen ilk düşüncenin, bu eylemin 'insanın insan olma vasfına aykırı bir cinayet' olduğunu söyleyen Epözdemir, cinayeti şu ifadelerle hatırlattı: "Bu son derece kan dondurucu detayların olduğu bir süreç. Kafası bedeninden ayrılıyor, vücut valize, kafa gitar kılıfına konuluyor ve bir çöp tenekesine bırakılıyor."

"KURŞUN YOLLADILAR, PARA TEKLİF ETTİLER"

Cem Garipoğlu ile göz göze geldiği anı hatılayıp hatırlamadığı sorusuna "Yargılama sırasında çapraz sorguda çok soru sordum. Hatta 'Avukat bey çok üstüme geliyor' dedi. Doğrudan soru sorma hakkımız var ve gözünün içine bakarak soru sordum" diyen Epözdemir, dava aşamasında çok sayıda tehdit aldığını belirtereko tehditleri şöyle sıraladı: "Kurşun yolladılar, seni de öldüreceğiz dediler, mektup yolladılar, 3 milyon euro teklif ettiler. Hepsini savcılığa bildirdim."

AİLEDEN MEZARI AÇTIRMA TALEBİ

Cem Garipoğlu'nun ölümünü başta şaka zannettiğini söyleyen Epözdemir, Karabulut ailesinin Garipoğlu'nun mezarını açtırmak istediğini de ifadelerine ekledi.

***

NE OLMUŞTU?

Münevver Karabulut'un 3 Mart 2009 akşamı cansız bedeni çöp toplayıcı bir kişi tarafından İstanbul Bahçeşehir'de bir çöp konteynerinde parçalanmış halde bulunmuştu. Başı gitar kutusunda bedeni ise valizde bulunan Karabulut cinayetiyle ilgili olarak aranan sevgilisi Cem Garipoğlu ise cinayetten 197 gün sonra teslim olmuştu.

17 Eylül 2009 günü avukatıyla birlikte teslim olan Garipoğlu, “Çocuğa karşı, tasarlayarak, canavarca bir hisle ve eziyet ederek öldürmek” suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırılmış,10 Ekim 2014 tarihinde de Silivri'deki kapalı cezaevindeki koğuşunda ölü bulunmuştu.