birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 01.12.2021 18:37

Münih'te İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba patladı: 3 yaralı

Almanya'nın Münih kentinde, demiryolu hattının yanındaki bir inşaat sahasında İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir bomba patladı. 1'i ağır olmak üzere 3 kişi yaralandı.

Münih'te İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba patladı: 3 yaralı

Almanya'nın Münih kentinde Alman Demir Yolları (Deutsche Bahn) şantiyesindeki sondaj çalışmaları esnasında İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombanın patlaması sonucu biri ağır üç kişinin yaralandığı bildirildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, Donnersberger Köprüsü civarında meydana gelen patlamanın ardından tren seferlerinin durdurulduğu ve bölgenin kordon altına alındığı kaydedildi.

AA'nın haberine göre Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, basına yaptığı açıklamada, sondaj çalışmaları esnasında İkinci Dünya Savaşı'nda uçaktan atılan 250 kilogramlık bir bombanın patladığını, yüzlerce metre alana dağılan enkazın incelenmesinin sürdüğünü ifade etti.

Herrmann, patlamada biri ağır üç kişinin yaralandığını söyledi.

Münih merkez tren istasyonuna yakın bir bölgede meydana gelen ve birkaç kilometre öteden duyulan patlamanın ardından çok sayıda itfaiye ve ambulansın olay yerine gönderildiği, polis helikopterinin de devriye uçuşu yaptığı belirtildi.