birgün

25° AÇIK

AVRUPA 12.09.2020 14:00

Münih Yabancılar Meclisi eski Başkanı Nükhet Kıvran hayatını kaybetti

2011’de Münih Anakent Belediyesi Göçmenler Meclisi'nde görev ve başkanlık yapan Nükhet Kıvran, üç yıldır savaştığı kanser hastalığına yenik düştü.

Münih Yabancılar Meclisi eski Başkanı Nükhet Kıvran hayatını kaybetti

Yaşamı boyunca yardım severliği, bütünleştiriciliği, göçmen sorunu ve işçi sınıfı mücadelesinde ön saflarda yer alan Nükhet Kıvran, 2017’de teşhisi konulan kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Göçmenler Meclisi'ndeki çalışmalarıyla özellikle göçmen çocukların eğitimi konusunda önemli adımlar atılmasına ön ayak olan Kıvran’ı sevenleri cenazesinde de yalnız bırakmadı.

Münih Güney mezarlığında gerçekleşen cenazeye, Münih eski Anakent belediye başkanı Christian Ude, Yeşiller Bavyera Milletvekili Gülseren Demirel, SPD’li Milletvekilleri, parti yöneticileri, Münih’li Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda seveni katıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız