birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.08.2021 16:58

Munzur Koruma Kurulu'ndan Dersim'deki yangınlara ilişkin çağrı: Sesimize ses katın

Munzur Koruma Kurulu, Dersim'de devam eden orman yangınlarına ilişkin yarın saat 18.00'de Kadıköy Rıhtım'da buluşacaklarını bildirdi: "Dersim yanıyor, yetkililer sadece izliyor. Yangınları durdurun, sesimize ses katın."

Munzur Koruma Kurulu'ndan Dersim'deki yangınlara ilişkin çağrı: Sesimize ses katın

Munzur Koruma Kurulu (DEDEF), Dersim'de 12 gündür devam eden orman yangınlarına ilişkin çağrıda bulundu. "Sesizimize ses katın" denilen açıklamada, "29 Ağustos saat 18.00'de eş zamanlı olarak alanlara iniyoruz. Kadıköy Rıhtım'da buluşuyoruz" denildi.

Dersim'i etkisi altına alan orman yangınları 12 gündür devam ediyor. Yangınlar kontrol altına alınamazken, hava desteğinin şart olduğu belirtiliyor.

Munzur Koruma Kurulu, devam eden yangınlara ilişkin 29 Ağustos Pazar günü saat 18.00'de Kadıköy Rıhtım'da açıklama yapılacağını bildirdi.

"Dersim yanıyor, yetkililer sadece izliyor" denilen açıklamada, "Yangınları durdurun, sesizimize ses katın" ifadeleri kullanıldı.

Munzur Koruma Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle

"Dersim Dört Dağ İçinde,
Dört Dağ ateş İçinde.

Dersim yanıyor, yetkililer sadece izliyor.

Dersim, Hozat, Çemişgezek ve Ovacık arasında bulunan bölgede, askeri operasyondan sonra başlayan orman yangınları, 12 gündür devam ediyor.

Yaşam alanlarımızı içinde bulundurduğu canlı ve cansız varlıklarla birlikte yok ediyorlar...

Söndürmeye giden halkın, güvenlik gerekçesi ile bölgeye girmesine izin verilmiyor, yetkililere yapılan söndürün çağrılarına, yetkililer hakaret ederek cevap veriyor... Bu, kabul edilemez.

Dersim onurdur...

Yangınları durdurun.

Sesizimize ses katın.

29 Ağustos saat 18.00'de eş zamanlı olarak alanlara iniyoruz.

Kadıköy Rıhtım'da buluşuyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol