birgün

21° KAPALI

ÇEVRE 19.08.2019 21:18

Murat Dağı’nda kritik keşif

Murat Dağı’nda kritik keşif

BERKAY SAĞOL

Türkiye’nin su kaynaklarının yüzde 40’na sahip olan Ege Bölgesi’nin cenneti Murat Dağı’nda bilirkişi heyeti bugün keşif gerçekleştirdi. ‘ÇED olumlu’ kararına kaşı açılan iptal davası için keşfe gelen heyeti davaya müdahil avukatlar ve Karaağaç köylüleri karşıladı.

Keşif öncesi çevre örgütleri ve yaşam savunucuları bir araya gelerek basın toplantısı düzenlediler. Toplantıya CHP Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Sevda Erdan Kılıç, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Hüseyin Yıldız, Burak Erbay, Suat Özcan, Nurhayat Altaca, Sibel Özdemir, Jale Nur Süllü, Özkan Yalım, Ali Fazıl Kasap, Utku Çakırözer ve İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat ile ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi İlknur Başer katıldı. Sarıgöl Ziraat Odası başkanı Ali İhsan Ülgen, Murat Dağı Yok Olmasın Platformu, Avgan-Banaz Çayı Yaşatma Derneği, ÇEDAY, Eskişehir Çevre Derneği, STK’lar, siyasi parti temsilcileri, Birleşik Haziran Hareketi temsilcileri ve yöre halkı da Murat Dağı’nda hazır bulundu. Maden demek on binlerce ağacın kesilmesi demek diyen Gediz Nehri Havzası Fırdan

Çevre Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, “Sonuna kadar dağımıza sahip çıkacağız” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız