birgün

5° AÇIK

Murat Durukan: Hatay İskenderun’da 300’e yakın apartman çöktü

TMMOB İskenderun İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Durukan, Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'ın İskenderun ilçesinde 300'e yakın apartmanın çöktüğünü belirtti. Durukan, "Antakya’da da büyük hasar olduğu ifade ediliyor."

GÜNCEL 06.02.2023 16:27
Murat Durukan: Hatay İskenderun’da 300’e yakın apartman çöktü
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Maraş merkezli deprem nedeniyle Hatay’da da çok sayıda bina yıkıldı. TMMOB İskenderun İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Murat Durukan, Hatay’da en fazla yıkılan ve hasarlı binanın İskenderun ilçesinde olduğunu vurguladı.

Durukan, İskenderun ve Arsuz ilçelerindeki son duruma ilişkin, “Ben tüm İskenderun ve Arsuz çevresini gezdim. Durum çok kötü burada. İskenderun merkezde her girdiğim yol enkaz nedeniyle kapalıydı. Sadece İskenderun’da 300’e yakın apartman çökmüş durumda. Arsuz’da da 20-30 civarında bina çökmüş durumda. Antakya’ya hiç ulaşmıyoruz. Antakya’da da büyük hasar olduğu ifade ediliyor" dedi.

"İskenderun’da insanlar marketlere, bakkallara akın etmiş durumda" diyen Durukan, "Depremde etkilenen ilçelerde panik hali var. İnsanlar kendi çabalarıyla enkaz altında kalanları kurtarmaya çalışıyor. Ekipleri son saatlerde çalışmaları yoğunlaştırmaya başladı. İskenderun Organize Sanayi Sitesi’nde iş makineleri enkaz kaldırma ve kurtarma çalışmaları için ilçeye yönlendirildi" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol