birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.06.2021 14:42

Murat Gülibrahimoğlu'ndan Sedat Peker'e yanıt: Sana 24 saat süre veriyorum

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, savcı Mesut Erdinç Bayhan’ın yeğeni olduğunu ve kendisine 1,5 milyar TL'lik iş verildiğini iddia ettiği Murat Gülibrahimoğlu'ndan açıklama geldi.

Murat Gülibrahimoğlu'ndan Sedat Peker'e yanıt: Sana 24 saat süre veriyorum

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in terör savcısı Mesut Erdinç Bayhan’ın yeğeni olduğunu öne sürdüğü ve Cihan Ekşioğlu aracılığıyla 1,5 milyar TL bütçeli döküm işi verildiğini iddia ettiği Murat Gülibrahimoğlu, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Twitter hesabından açıklama yapan Gülibrahimoğlu, hakkındaki iddiaları "Hırsızlar sana ulaşıp hayatımda hiç görmediğim, kan bağım olmayan Sayın Savcı ile hayali bağlantı kurarak Sayın Savcı ve Şahsım hakkında senin de iftira atmana sebep oldular" diyerek yalanladı.

Gülibrahimoğlu açıklamasında Peker'e de "Şimdi sana bu iftiraları attıranları ifşa etmen ve özür dilemen için 24 saat süre veriyorum" diye seslendi.

Gülibrahimoğlu'nun açıklaması şöyle:

"6 ay önce cebeci taş ocakları bölgesinde bulunan Kuzey Cebeci A.Ş.’nin % 20 hissesini satın aldım. Cebeci maden bölgesi içerisinde can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla şahsıma ait bütçe ile ulaşım yollarını, otoban bağlantı yolunu ve mahalle yollarını yapmaya başladım. Bu faaliyetlerimden rahatsız olan, devlet hakkı ödemeden taş satan madenciler (hırsızlar) her gün hakkımda iftiralarda bulundular. Bugün bu hırsızlar sana ulaşıp hayatımda hiç görmediğim, kan bağım olmayan Sayın Savcı ile hayali bağlantı kurarak Sayın Savcı ve Şahsım hakkında senin de iftira atmana sebep oldular.

Bugüne kadar devletime hiç fatura kesmedim (ihale almadım). Eşim, iki kızım ve oğlumla sessiz, huzurlu ve topluma saygılı bir hayatımız var. İstanbul da ikamet etmekteyim. Adresim resmi kayıtlarda mevcuttur, şirket kayıt ve banka hesaplarım tüm denetlemelere açıktır.

Şimdi sana bu iftiraları attıranları ifşa etmen ve özür dilemen için 24 saat süre veriyorum. Sonrası senin ve soyadını taşıyanların Şerefidir. Unutma şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev hayattır."

PEKER NE DEMİŞTİ?

Peker, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Cihan Ekişoğlu'na yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu senin ilk parayı bulduğun fetö borsası işindi. Tabi sonra burak başlıları fetöden kurtarman gerekiyordu. Dosyaya bakan İstanbul adliyesindeki terör savcısı Mesut Erdinç Bayhan ile görüşüp dosyayı kapattınız, sözde itirafçı yaptınız.

Ben inanmak istemesem de bu karar karşılığında savcıya 3 milyon dolar verdiğinizi öğrendim. Ayrıca da terör savcısının yeğeni Murat Gülibrahimoğlu'na Sultangazi Cebeci taş ocakları bölgesinden 1,5 milyar TL bütçeli döküm işi verdirdiniz. Terör savcısının şirketlerinin ismi...

Kuzey Marmara, Kuzey İnşaat ve Bayburt Grup. Cihan Ekşi'nin, Burak Başlılar'ın ve de terör savcısının yeğeni Murat Gülibrahimoğlu'nun HTS kayıtları incelendiğinde ilişki ağınız net olarak ortaya çıkacaktır. Süslü Sülü, Doncu Sülü'nün kardeşi Mehmet Soylu'yla..."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol