birgün

20° AÇIK

Murda’dan hapis cezasına tepki: Gençlere, sanatçılara yazık

‘Murda’ olarak bilinen rapçi Mehmet Önder Doğan, hakkında verilen hapis cezasına tepki gösterdi, “Yazık, gençlere, sanatçılara yazık. Özgürce sanatı yapmak isteyen herkese yazık” dedi.

KÜLTÜR SANAT 20.04.2022 17:19
Murda’dan hapis cezasına tepki: Gençlere, sanatçılara yazık
Abone Ol google-news

‘Murda’ sahne ismini kullanan rapçi Mehmet Önder Doğan, bazı şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği iddiasıyla hakkında verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasına tepki gösterdi. Karara Şahan Gökbakar’dan da tepki geldi.

Instagram hesabından açıklama yayınlayan Doğan, çok sayıda şarkısı bulunduğunu ve bunun milyonlarca kişi tarafından dinlendiğini ifade etti.

Murda, şunları söyledi: “Hakim demek ki bu yazdığım şarkılar nedeniyle kızımın dört yıl iki ay babasız büyümesine değer buluyor, ailemin bensiz kalmasına değer buluyor. Bunu hiçbir zaman anlayamayacağım, hak da veremeyeceğim. Yazık, gençlere, sanatçılara yazık. Özgürce sanatı yapmak isteyen herkese yazık.”

Öte yandan Komedyen Şahan Gökbakar da karara Twitter hesabından tepki gösterdi.

Gökbakar yaptığı paylaşımda “Rap şarkıcılarını hapse atmak nedir ya? Yok sözleri öyleymiş böyleymiş. Hapis nedir hapis? Yani en fazla yapılacak şey şarkının yayın yasağı olabilir…O bile kötü de! 4yıl hapis nedir yahu? Rap şarkısı yapan müzisyen bu ya, müzik bu, şarkı bu şarkı…” diye yazdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun