birgün

9° KAPALI

KÜLTÜR SANAT 15.11.2018 10:53

'Müslüm' filmi Avrupa'da 8 ülkede vizyona girdi

'Müslüm' filmi Avrupa'da 8 ülkede vizyona girdi

Vizyondaki üçüncü haftasında yaklaşık 3,5 milyon kişiye efsanevi sanatçı Müslüm Gürses’in hayatının bilinmeyen yönlerini anlatarak derinden sarsan 'Müslüm' filmi, Avrupa'da sekiz ülkede vizyona girdi.

Yaşarken olduğu gibi ölümünden sonra da şarkıları dilden dile dolaşan Müslüm Gürses’in hayatından uyarlanan Müslüm, bugün (15 Kasım) Avrupa’da vizyona girdi.

Film, Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka ve İsviçre’de aynı anda sinemalarda olacak. Müslüm; İngilizce, Almanca, Fransızca ve Flemenkçe olmak üzere dört dilde düzenlenen altyazıyla seyircilerle buluşacak.

Ayla’da olduğu gibi gerçek hayat hikayelerini beyazperdeye uyarlamayı sürdüren Dijital Sanatlar Yapımevi, bu özel filmle ülkemizde örnekleri bir elin parmaklarını geçmeyen “True Story” kategorisine yine özel ve önemli bir halka eklerken Müslüm’ü ülkemizde üç haftada 3 milyon 423 bin 161 kişi izledi.

Çocukluğundan itibaren yaşadığı acılardan müziği ve Muhterem Nur’a olan sonsuz sevgisiyle kurtulmayı başaran Müslüm Gürses’in hayatını 15 Kasım’dan itibaren farklı coğrafya ve kültürlerden insanlara anlatmaya hazırlanan Müslümfilmi, Türkiye ile birlikte Avrupa’nın sekiz ülkesinde vizyon yolculuğuna devam edecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız