Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynanan derbide yaşanan olaylara ilişkin, "Ali Bey sinkaflı laflar etmiş diyorlar. İyi ki de duymamışım. Ciddi tepki verirdim" dedi. Cengiz ayrıca, "21 yıldır o sahada mağlup olduk. VAR geldiğinden beri mağlup olmuyoruz. VAR yokken hile yapıyordunuz demek istemiyorum. Bize yenildiği için algı değiştirmeye çalışmak yine bizi yüceltir" ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz: Ali Bey sinkaflı laflar etmiş diyorlar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynanan derbide yaşanan olaylarla ilgili konuştu. Cengiz, "Ali Bey sinkaflı laflar etmiş diyorlar. İyi ki de duymamışım. Ciddi tepki verirdim. İnşallah açıklama yapar, küfür ettiğine inanmıyorum" dedi.

Galatasaray devre arasında kadrosuna kattığı futbolcular için imza töreni düzenlendi. Törenin ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe derbisinde yaşananları anlatan Cengiz, "Dün ben de şaşırdım. Neşet Ertaş’ın ‘Yazımı kışa çevirmeye çalıştılar’ sözü var. Er meydanına çıkıp, mağlup olmak da onurdur. Önemli olan oraya çıkmak. 21 yıldır o sahada mağlup olduk. VAR geldiğinden beri mağlup olmuyoruz. VAR yokken hile yapıyordunuz demek istemiyorum. Bize yenildiği için algı değiştirmeye çalışmak yine bizi yüceltir. Bu bağlamda Fenerbahçe yönetiminin bu tavırlarını hoş karşılamıyorum" dedi.

mustafa-cengiz-ali-bey-sinkafli-laflar-etmis-diyorlar-839682-1.

"Voleybol maçında bizim sahamızda bizi yendiler. Sevgili başkanları alkışlıyor. Tek laf eden oldu mu?" diyen Cengiz, şöyle devam etti:

"Stada hep beraber gittik. Durdurup giremezsin diye bir şey olmadı. Oradaki listeye bakalım dediler. Orada durma sebebim o. Tek tek 29 kişiyi bekledik. Herkes girdi. Sol tarafta çoluk çocuk bayraklarla maça giriyorlar. Bu ne ya dedim. Bir iki gün önce yazılar yazdık, 'Sağlık çalışanı adı altında seyirci sokulacak' diye. Sözlü dedik, yazı yazdık. Valiliğe bilgi verdik. Ana baba günü stat. Kapıda yüzlerce insan bekliyor. ‘Bu arkadaşlar sağlık çalışanı mı?’ dedim. Covid'in kahramanları, başımızın tacı. Demogoji yapmıyorum. Bin kişi girsin ama eşit girsin. Çok ağır tezahüratlar yaptılar. Fatih Terim'e ismen ve Galatasaray’a ağır küfür olduğunu duyduk. Bakanı aradım. O da şaşırdı. Mehmet Baykan beni aradı. ‘20 Fenerbahçe, 20 Galatasaray, 20 TFF için izin vermiştik’ dedi. Eşit girmesi lazım. Biz 30 olmadık, 29 olduk. Üstümü kimse arayamaz. Ben devlete karşı geldiğimden değil, o görevli kim ki üstümü arayacak. Orada bizi beklettiler."

"CİDDİ TEPKİ VERİRDİM"

Maçın bitiminden sonra olan olaylarla ilgili konuşan Cengiz, "Maç bitti. Allah'a şükürler olsun yendik. Alkışladım. Voleybolda kendi sahamızda yenildik, kendileri dakikalarca alkışladılar. Biz yenilgilerimizde dersler de çıkartırız. Gelmiş Ali Bey, şunu dediğini hatırlıyorum, 'Başkanım bu yapılan ayıp'. Ali Bey benim antipati duyduğum bir insan değildir. Çok köklü bir ailesi var. Kendisi de iyi bir insan. Orada bambaşka bir hale büründü. Stat güvenlik amiri gibi herkese ayar verdi. Ben de kendi takımımı alkışladım. En son oyuncum girmeden çekilmedim. Herkes içeri girdi. Bizim arkadaşlar geçelim dedi. Ali Bey sinkaflı laflar etmiş diyorlar. Ben duymadım. İyi ki de duymamışım. Ciddi tepki verirdim. İnşallah açıklama yapar, küfür ettiğine inanmıyorum. Abdurrahim Bey'e demiş. Ya orada tek başına niye yapıyorsun sevgili Ali. Sen stat güvenlik amiri değilsin. Gerçek bu. Karşı takımı rencide etmem, ettirmem. Yanlış söylemlerin hiçbirine katılmıyorum” diye konuştu.

"YÖNETİCİLERİNİN YAPTIKLARI HOŞ DEĞİL"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun derbideki olaylarda en ufak dahili olmadığını belirten Cengiz, "Benden öğrendi. Bakan'ın olduğu sırada küfür edilmedi. Sizin niyetiniz bozuksa, kötüyse hiç kimse sizi engelleyemez. Nihat Özdemir’e ‘Çalışana verildi mi’ diye sorduk. ‘Hayır, öyle bir şey yok’ dedi. Benim hissettiğim belli bir sayıda çalışan sözlü olarak izin verildi, yazılı olsa bilinirdi. 150 kişi olmuş 1500-2000 kişi. Her taraf doluydu. Rakibimizi çok eleştirmek istemiyorum. Bu kadar olmaz. Şifre 1907 deyip herkesi oraya sokmak hoş olmadı. Ben bir camianın başkanıyım. Konuştuklarıma dikkat etmek durumdayım. Yöneticilerinin yaptıkları hoş değil" dedi.

(İHA)