birgün

13° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 06.09.2017 15:19

Mutlu insanların şehri Sinop'ta Mutluluk Festivali'ne doğru

Mutlu insanların şehri Sinop'ta Mutluluk Festivali'ne doğru

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2014 ve 2016 yılı verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan Sinop, 2. Uluslararası Mutluluk Festivali’nde buluşacak. Festivalin direktörlüğü fotoğraf sanatçısı Volkan Atılgan tarafından yapılıyor.

Sinop Güç Birliği Derneğinden yapılan açıklamada, ilki geçen yıl düzenlenen ve yoğun katılımın yaşandığı festivalin ikincisinin 8-10 Eylül tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

"Sinop'un insanlığa anlatması gereken daha çok hikâyesi var" temasıyla hazırlanan festivale, yurt içi ve dışından çok sayıda ziyaretçinin katılacağı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Sinop'un insanlığa hikayeleri, Sinop Belediyesi, Sinop Güç Birliği Derneği, Sinop aşıkları, yüzünü aydınlığa dönmüş belediyeler ve STK'ların katkılarıyla 8-9-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2. Uluslararası Mutluluk Festivali ile anlatılacak. Sinop'un dünyaya sesini duyurabilmek için festivalimize gönüllü olarak katılan sanatçılar, akademisyenler, gazeteciler düzenleyecekleri söyleşi ve konserlerle sesimize ortak olacak. Bu eşsiz deneyimden kendinizi mahrum etmeyin. İncir ve palamut mevsiminde, Sinop'un en güzel havasında buluşmak dileğiyle."

Gazeteci Mirgün Cabas ve akademisyen Korkut Boratav da söyleşilerle festivale katılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol