birgün

18° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 22.06.2021 10:01

Müzik yasağını protesto eden sanatçı Ağaçkakan ve 6 kişi gözaltına alındı

Erdoğan'ın açıkladığı müzik yasağı kararına tepki göstermek için Kadıköy'de konser veren Rap Sanatçısı Ağaçkakan ve 6 dinleyicisi gözaltına alındı, iki saat sonra serbest bırakıldı.

Müzik yasağını protesto eden sanatçı Ağaçkakan ve 6 kişi gözaltına alındı

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan müzik yasağının 24:00'e çekilmesi kararını ve Erdoğan'ın "Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" sözlerini protesto etmek isteyuen rap sanatçısı Ağaçkakan gözlatına alındı.

Ağaçkakan, Erdoğan'ın açıklamasından sonra "Gece 12'de müsait olanı Kadıköy Mehmet Ayvalıtaş Parkı'na ya da herkesin bildiği ismiyle havuza bekleriz. Mini bir konserimiz olacak" diyerek yasağa tepkisini gösterdi.

Konser için alana giden Ağaçkakan ve 6 dinleyici gözaltına alındı.

Ağaçkakan ve protesto konserine katılan dinleyicilere "sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları" gerekçesiyle para cezası kesildi. Gözaltına alınan sanatçı ve 6 dinleyicisi yaklaşık 2 saat sonra serbest bırakıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol