birgün

21° KAPALI

KÜLTÜR SANAT 05.01.2020 11:20

Müzikolog Ömür Şenol’dan belgesel

Müzikolog Ömür Şenol’dan belgesel

HABER MERKEZİ

Müzikolog Ömür Şenol, ‘Bir Enstrüman Bir Ömür’ isimli, enstrüman yapımcılarını anlatan belgesel serisi hazırlamaya başladı. Belgeselde bağlama yapım ustası Kemal Eroğlu, gitar yapım ustası Ekrem Özkarpat ve keman yapım ustası Turgay Trabzon’un sanat faaliyetleri izleyicilerle buluşacak.

Ömür Şenol projesini şöyle anlattı:

"Bir Enstrüman Bir Ömür isimli enstrüman yapımcılarını anlatan bir belgesel serisi yapıyorum. Yılların ustalarını ve yaptıkları enstrümanlarıni bir ömür içerisinde degerlendiriyorum. Çalışmada Kemal Eroğlu'nun (bağlama yapım ustası) ilk belgeseli yapıldı. Ekrem Özkarpat (gitar yapım ustası) gibi enstrüman yapıminda sayılı isimlere belgesel serisinde yer verildi.

Çalışmalarda müzik dinleyicisi ve sanat takipçilerinin pek görmediği, izlemedigi ve arka planda kalan mesleğin, izleyici ile buluşmasını sağlıyorum. sanat çevresinin de bu mesleği daha iyi tanımaları ve üzerine düşünmeleri gerektiğini düşünüyorum.

"Cana can katan ustaların dilinden" izliyoruz belgesel serisini."

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız