birgün

15° KAPALI

Müzisyen Bahadır Suda hayatını kaybetti

Bir dönemin sevilen müzik grubu Çağdaş Türkü’nün üyesi Bahadır Suda, kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

KÜLTÜR SANAT 14.05.2022 13:48
Müzisyen Bahadır Suda hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

1980’li yılların sevilen gruplarından olan Çağdaş Türkü grubunun üyesi Bahadır Suda, yaşamını yitirdi. Suda 3 yıldır kanser tedavisi görüyordu.

Sanatçının hayatını kaybetmesi üzerine Bursa'ya giden kızı Su Suda, “Üç yıldır kanserle mücadele ediyordu. Aralık ayından itibaren, artık işe yaramayan tedavileri bırakmıştı” diye konuştu.

Bahadır Suda, Yeni Türkü’nün 1984 yılında İstanbul’a geçme kararının ardından Ankara’yı kalmayı tercih eden Etfal Küçük’ün öncülüğünde kurulan Çağdaş Türkü grubuna katılmıştı. Tolga Çandar ve Erkan Oban da bu grubun üyeleri arasındaydı.

Grubun 1986 tarihli klasikleşmiş ilk albümü 'Bekle Beni'de tuşlu enstrümanları çalan Suda, aynı yıllarda Yeni Türkü gibi gruplara da dışarıdan destek veriyordu. Suda, daha sonra Çağdaş Türkü'den ayrılarak profesyonel müzik kariyerini sonlandırdı.

Bahadır Suda’nın bu ikindi vaktinde Bursa’da toprağa verileceği öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol