birgün

5° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 08.04.2020 16:39

Müzisyen John Prine koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi

İki kez Grammy Ödülüne de layık görülen ABD'li şarkıcı ve söz yazarı John Prine, yakalandığı koronavirüsten kurtulamayarak 73 yaşında hayata veda etti

Müzisyen John Prine koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi

Ünlü müzik dergisi Rolling Stone 73 yaşında hayata veda eden John Prine’ın ölüm haberini “Amerika’nın en büyük şarkı yazarlarından biri öldü” başlığıyla verdi. 70’li yıllardan bu yana müzik yapan John Prine edebi bir derinliği olan ve çalışan kesimin dertlerini anlatan şarkılarıyla tanınıyordu.

Bob Dylan, Kris Kristofferson gibi çağdaşlarının da hayranlık beslediği John Prine için Bruce Springsteen sosyal medya hesabından şunları söyledi: “John Prine’ın vefatı E-Street’teki bizleri perişan etti. 70’li yılların başlarında John ve ben ‘Yeni Dylan’lar’ olarak görülüyorduk ve o her zaman dünyanın en tatlı adamıydı. gerçek bir ulusal hazine ve her yaşa hitap eden bir şarkı yazarıydı. Ailesine sevgi ve dualarımızı yolluyoruz”.

Yazar, oyuncu, plak şirketi sahibi gibi sıfatların da sahibi olan John Prine iki de Grammy ödülü kazanmıştı. COVID-19 belirtileriyle geçen ay hastaneye kaldırılan ünlü müzisyen 13 gün boyunca yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata veda etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız