birgün

14° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 17.09.2021 13:07

Müzisyen Sercan Öztürk'ün Peyik albümü çıktı

Genç müzisyen Sercan Öztürk, Peyik adlı yeni albümünü dinleyiciyle buluşturdu.

Müzisyen Sercan Öztürk'ün Peyik albümü çıktı

Müzisyen Sercan Öztürk bugünlerde "Peyik” yani “Haberci” anlamına gelen yeni albümde Edib Harabi’den, Kul Nesimi’ye, Şah Hatayi’den Bolulu Aşık Dertli’ye ait deyişleri seslendirdi.

Günümüzde otantik müzik icra edenlerin sayısının az olduğunu söyleyen Öztürk, “Bu da doğru olanı, yani gerçek ustaları dinlememekten kaynaklıdır. Eğer imkân var ise suyu çeşmenin gözünden, kaynağından içmek istersiniz. Bulanık olan suyu değil, duru olan suyu içmek istersiniz. Eski aşıklar durudur, çeşmenin gözüdür" diye açıklıyor sanatını.

Türkiye ve Avrupa’da da çok sayıda konser veren Öztürk, aslen Sivaslı. İlk single albümünü 2012 yılında “Makam-ı Vahdet” ismiyle çıkaran Öztürk, 2015 yılında ise halk müziği sanatçısı Hüseyin Korkankorkmaz ile birlikte “Pir ile Talip” ve 2019’da yine Hüseyin Korkankorkmaz ile “Hece” albümünü çıkardı. Koronavirüs pandemisi sürecinde boş durmayan Öztürk, yeniden stüdyoya girdi ve son albümü Peyik’i bugünlerde müzikseverlerin beğenisine sundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol