birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 27.02.2020 11:50

Müzisyen Serhan Şeşen'in doğum günü 'Yaşama Saygı Günü' olarak kutlanıyor

Müzisyen Serhan Şeşen'in doğum günü 'Yaşama Saygı Günü' olarak kutlanıyor

3 Aralık 2008 yılında kaybettiğimiz müzisyen Serhan Şeşen’in doğum günü olan 27 Şubat’ı ailesi ve Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği 'Yaşama Saygı Günü' olarak kutluyor.

Dernek Başkanı Burhan Şeşen, son zamanlarda kadına şiddet, çocuklara cinsel taciz, hayvanlara kötü muamele, çevreye ve doğaya duyarsızlık olarak özetlenebilecek ve direkt yaşama saygısızlık olarak nitelendirilebilecek kişisel ve toplumsal bozulmaya dikkat çekmek için böyle bir güne karar verdiklerini açıkladı.

Şeşen, 27 Şubat’ın Türkiye ve dünyada eş zamanlı 'Yaşama Saygı Günü' olarak kutlanması için hem siyasi iradeden, hem sanatçılardan hem de kamuoyundan destek beklediklerini söyledi.

Bunun için de ilk aşamada 27 Şubat'ta tüm sosyal medya kullanıcılarının gönderilerinin altına #27şubatyaşamasaygıgünü eklentisini koymalarını rica etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız