birgün

19° AÇIK

Naci Görür’den, Denizli’de peş peşe meydana gelen depremler sonrası uyarı

Denizli’de art arda yaşanan depremlere ilişkin uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, kentin ciddi aktif fayların üzerinde olduğunu hatırlattı. Kentsel dönüşüm uyarısında bulundu.

GÜNCEL 08.01.2021 14:33
Naci Görür’den, Denizli’de peş peşe meydana gelen depremler sonrası uyarı
Abone Ol google-news

Denizli'nin ciddi aktif fay hatları üzerinde olduğunu kaydeden Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, “Bu kentimiz de öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüme tabi tutulmalı” dedi.

Denizli’de sabah saatlerinde, 1 saat içerisinde meydana gelen 3.5, 1.5, 3.6 ve 1.7 büyüklüğündeki 4 depremin ardından saat 04.31'de merkez üssü Pamukkale ilçesine bağlı Irganlı Mahallesi olan 3.7 büyüklüğünde orta şiddetli bir deprem daha yaşandı. Öte yandan artçı depremlerin sayısının 20 olduğu kaydedildi.

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, herhangi bir hasar ve can kaybının olmadığı bildirilen depremlerin ardından, sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. Denizli’nin ciddi aktif fayların üzerinde olduğunu hatırlatan Görür, “Bu kentimiz de öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüme tabi tutulmalı” dedi.

Görür’ün paylaşımının tamamı şöyle:

"Arkadaşlar sabah Denizli/Irlıganlı’da 4.1’lik deprem oldu. Bu kentimiz Gediz ve B. Menderes graben sistemlerinin kesiştiği yerde. Dolayısıyla ciddi aktif fayların üzerinde. Bu kentimiz de öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüme tabi tutulmalı. Sevgiyle"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol