Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Önemli bir uyarı" diyerek yaptığı paylaşımda, "Bugünkü partilerin ülke çapında insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği 'deprem dirençli kentler' kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz" uyarısı yaptı.

Abone Olgoogle-news
Naci Görür'den seçim için 'önemli uyarı'

HABER MERKEZİ

Sık sık deprem konusunda önemli uyarılarda bulunan ve yetkililer tarafından dikkate alınmadığına yönelik eleştirilerde bulunan yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak 'depreme' yönelik vaadlerde bulunmayan partilere oy verilmemesi uyarısını yaptı.

Önümüzdeki seçimi hatırlatan Görür, "Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği 'deprem dirençli kentler' kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz" ifadelerine yer verdi.

Görür "Önemli bir uyarı" ifadeleriyle yaptığı paylaşımlarda şunları kaydetti:

"Önemli bir uyarı: Hatırlarsanız, birçok yazışma ve TV konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten depremde can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı, depremde ölmek istemiyoruz diye hiçbir mitingde pankart açmadığımızı söyleyip durdum.

"EYT'LİLER KADAR BİLE OLAMADIK"

"Hatta depremin siyaset üstü bir konu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: Sizin ve çocuklarınızın depremde can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin dedim. Bunu 6 Şubat depremlerinden çok önceden söyleye geldim. EYT’liler kadar bile olamadık dedim. Şimdi sınav zamanı.

Bugünkü depremlerin enkazı henüz daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var. Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği 'deprem dirençli kentler' kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz.

Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz. Aksi halde deprem bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve ergeç aynı afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle."