birgün

21° AZ BULUTLU

Nagehan Alçı: İzmir Emniyeti, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İzmir Emniyeti’nin, İzmir’de girdiği bir kuyumcuda Suriyeli işletmeciye kimlik ve dükkanın ruhsatını sorması nedeniyle, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a yönelik suç duyurusunda bulunduğunu yazdı.

GÜNCEL 30.12.2021 11:08
Nagehan Alçı: İzmir Emniyeti, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu
Abone Ol google-news

İzmir Emniyeti’nin, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında, İzmir’de Suriyeli kuyumcuya kimlik sorması nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, İzmir’de Suriye’den gelen Türkiye’de vatandaşlık alan bir göçmenin işlettiği kuyumcuya girerek kimlik ve dükkanının ruhsatını sormasının ardından, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilk kez net biçimde Ümit Özdağ’ın yaptıklarıyla ilgili yasal yollara müracaat etti” diyen Alçı, suç duyurusunun devletin kararının bir neticesi olduğunu söyledi.

Alçı, Ümit Özdağ ile ilgili İzmir Emniyeti’nin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Nüfuzu kötüye kullanma” , ” Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlamasıyla başvurduğunu söyledi.

Alçı, "İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu" başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“GÜVENLİK BÜROKRATLARINI RAHATSIZ ETTİ”

“İlgili devlet kurumları Torbalı cinayeti sonrası takındığı tavırdan itibaren Ümit Özdağ ve yakın ekibini radara almış.

Torbalı hadisesinde Ümit Özdağ ve ekibi o kadar sağduyudan uzak şekilde halkı birbirine kırdırma yönünde kışkırtıcı davranmış ki bu durum tüm güvenlik bürokratlarını rahatsız etmiş.

İtiraf edeyim bu konuda duyarlı olduğunu iddia eden ben bile Torbalı hadisesinden sonra Özdağ’ın yaptıklarının farkında değildim. Gündem yoğunluğundan bu tür önemli şeyler biz köşe yazarlarının bile gözünden kaçabiliyor. Fakat devletin gözünden kaçmamış bu süreç.

Son kuyumcu hadisesinin de bardağı taşıran son damla olduğunu öğrendim.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol