birgün

3° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.12.2020 10:33

Namibya'da yerel seçimi kazanan Adolf Hitler: Dünya hakimiyeti kurma hedefim yok

Namibya'da yerel seçimlerden ezici bir zaferle çıkan Adolf Hitler adlı siyasetçi, "Çocukken bana göre tamamen normal bir isimdi. Büyüyünce fark ettim. Bu adam tüm dünyaya hükmetmek istemişti. Benim bunlarla hiç bir alakam yok" dedi.

Namibya'da yerel seçimi kazanan Adolf Hitler: Dünya hakimiyeti kurma hedefim yok

Afrika ülkelerinden Namibya'daki yerel seçimlerde ezici bir zafer kazanan Adolf Hitler adlı politikacı, dünya hakimiyeti kurmak gibi bir planı olmadığını söyledi.

Adolf Hitler Uunona, geçen hafta Ompundja bölgesindeki yerel yönetim meclisine girmeye hak kazandı.

Alman Bild gazetesine konuşan politikacı Nazi idelojisiyle herhangi bir alakası olmadığını belirtti. Geçmişte Alman sömürgesi olan Namibya'da diğer Alman isimleri gibi Adolf ismi de sık görülüyor.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Adolf Hitler Uunona, sömürge ve beyaz azınlık yönetimine karşı mücadeleye önderlik eden, iktidardaki Swapo Partisi'nden seçildi.

Uunona, babasının adını Nazi liderinden esinlenerek koyduğunu kabul ederken "Büyük ihtimalle Adolf Hitler'in ne anlama geldiğini anlamıyordu" dedi.

İSMİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTEMİYOR

Oyların yüzde 85'ini alan Uunona "Çocukken bana göre tamamen normal bir isimdi. Büyüyünce fark ettim. Bu adam tüm dünyaya hükmetmek istemişti. Benim bunlarla hiç bir alakam yok" dedi.

Uunona, eşinin kendisine Adolf diye seslendiğini ve bu isimle tanındığını, değiştirmeye de niyeti olmadığını belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız