birgün

27° AÇIK

DÜNYA 20.08.2019 10:23

NASA, Etna Yanardağı'nın üstündeki korkunç bulutların görüntülerini paylaştı

NASA, geçtiğimiz ayın sonunda görüntülenen ilginç bir bulut oluşumunun görüntülerini paylaştı. Paylaşılan fotoğraf kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu

NASA, Etna Yanardağı'nın üstündeki korkunç bulutların görüntülerini paylaştı


NASA, geçtiğimiz ayın sonunda görüntülenen ilginç bir bulut oluşumunun görüntülerini paylaştı.

Sicilya'da bulunan Etna Yanardağı'nın üzerinde, devasa boyutlarda iki adet bulut belirdi.

Webtekno'nun aktardığına göre, yanardağın kızgın lavlarının kızıllığıyla aydınlanan bulutlar, etraftakilere korku dolu anlar yaşatacak bir görüntü oluşturdu.

Birçok kişi bu bulutları ilginç bulurken birçok kişi de bulutları UFO'lara benzetti.

Aslında UFO olmayan ve nemli hava, bir dağ ya da yanardağın yanında yukarı yönlü harekete zorlandığı zaman oluşan merceksel bulut isimli bu bulutlar, su buharının kıvrımlı katmanlar içerisinde yoğunlaşmasına neden oluyor. Genellikle bilim kurgu filmlerindeki uzay gemileri şeklini alan merceksel bulutlar, dünyanın farklı yerlerindeki UFO ihbarlarının en mantıklı açıklaması olarak da biliniyor.

Astronomi fotoğrafçısı Dario Giannobile'in yakaladığı bu muhteşem doğa olayı, geçtiğimiz ayın sonlarında gerçekleşti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız