birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 03.11.2019 10:46

Nasuh Mitap bugün anılacak

Nasuh Mitap bugün anılacak

Devrimci Yol’un kurucularından Nasuh Mitap, ölümünün 5’inci yılında Kırklareli’nde çeşitli etkinliklerle anılacak. Kırklareli’nde bugün saat 12.00’de düzenlenecek anma etkinliği için kentte bulunan Paşa Kafe’de buluşulacak.

Mitap’ın dostları ve yoldaşları İstanbul’un çeşitli noktalarından otobüs kaldıracak.
4 Kasım 2014’te tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Mitap, 1960’lı yılların sonunda devrimci mücadelenin içinde öne çıktı. Mitap, gençlik mücadelesinde önemli görevler üstlendi. 12 Mart 1971 darbesi sonrası yakalanıp Mamak Cezaevi’ne götürüldü. 1974’te cezaevinden çıkan Mitap, Devrimci Yol hareketinin kurucuları arasında yer aldı. 12 Eylül’ün ardından idam istemiyle yargılanan Mitap, “Böyle bir davanın saflarında yer almaktan onur duyuyorum” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol