birgün

21° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 11.09.2019 14:05

Nazdrave’den elektro-akustik “Üç Türkü”

Nazdrave’den elektro-akustik “Üç Türkü”

Usta davulcu ve müzisyen Ediz Hafızoğlu’nun müzikal projesi Nazdrave’nin Anadolu türkülerinden oluşan EP’si “Üç Türkü” Apple Music, Fizy, Spotify ve YouTube’da yayında.

Lin Records etiketiyle çıkan ve Ediz Hafızoğlu’nun yanı sıra Cem Tuncer, Ercüment Orkut, Serhan Erkol gibi usta müzisyenleri buluşturan albüm, klasikleşmiş üç Anadolu türküsüne elektro-akustik yorum getiriyor. “Kerpiç Kerpiç Üstüne” türküsü Atakan Akdaş’ın, “Çay Benim Çeşme Benim” türküsü de Taylan Özgür Ölmez’in yorumuyla yeniden hayat bulurken; Jülide Özçelik’in seslendirdiği “Uzun İnce Bir Yoldayım”, yaratıcısı Aşık Veysel’in “merhaba”sıyla açılıyor.

nazdrave-den-elektro-akustik-uc-turku-622764-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız