birgün

7° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 06.12.2019 20:43

Nazi selamı vererek hatıra fotoğrafı çektiren ABD'li cezaevi çalışanları açığa alındı

Nazi selamı vererek hatıra fotoğrafı çektiren ABD'li cezaevi çalışanları açığa alındı

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Batı Virginia eyaletinde bir grup cezaevi çalışanı, Nazi selamı vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, çalışanların fotoğraf nedeniyle açığa alındığını aktarıldı.

Euronews'ten Gizem Sade'nin haberine göre, 21 Ekim-27 Kasım tarihleri arası yapılan kurs programının bitiminde çekilen fotoğrafta 30 kadar üniformalı kursiyer, Nazi Almanyası'na özgü 'Heil Hitler' ifadesini uyarladıkları, kendilerine eğitim veren Byrd'ün adının yazılı olduğu 'Heil Byrd' ifadesiyle poz verdi.

Eyalet Ceza İnfaz Kurumu tarafından cuma günü kaleme alınan mektupta, çalışanların Nazi selamı verirken görüntülendikleri fotoğraf, "tatsız, kırıcı, rahatsız edici, son derece duyarsız ve tamamen uygunsuz" olarak nitelendirildi.

Askeri İşler ve Kamu Güvenliği Direktörü Jeff Sandy mektupta, "Temel Eğitim Sınıfı No. 18'in fotoğrafını gördüm. Mümkün olan en güçlü şekilde kınıyorum" diyerek durumu profesyonelliğe ihanet olarak yorumladığını belirtti.

Görüntülerin açığa çıkmasının ardından kaç çalışanın açığa alındığı ve olayın nasıl cereyan ettiği açıklanmadı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız