birgün

29° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 12.05.2020 12:48

Nâzım Hikmet anısına Yazıdan Görsele Tasarım Yarışması açıldı

Nâzım Hikmet Anısına 'Yazıdan Görsele' Tasarım Yarışması 5-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecek

Nâzım Hikmet anısına Yazıdan Görsele Tasarım Yarışması açıldı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Nâzım Hikmet Anısına “Yazıdan Görsele” Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Nâzım Hikmet’in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran’da, şairin eserlerinden yola çıkarak onun duygu, düşünce ve hayallerini bugüne taşımak ve bir görsel anma oluşturmak hedefiyle Nâzım Hikmet’e ait bir eserden (şiir, tiyatro oyunu, mektup, roman, öykü, fıkra, masal, senaryo, inceleme yazısı) katılımcıların istediği uzunlukta bir bölümü seçerek, seçtiği bölümü görselleştirmesi; oradaki hikâyeyi/ fikri/ duyguyu/ düşünceyi görsel olarak tasvir etmesi beklenen tasarımlar elde etmek için düzenlenen yarışma herkese açık. Bu yarışmanın bir diğer amacı ise mimarlık, grafik tasarım, güzel sanatlar, resim, iletişim gibi alanlarda öğrenim gören ya da mesleğe yeni başlamış gençlere, bu alanda kendilerini ifade etme fırsatı sunmak.

Nâzım Hikmet Anısına 'Yazıdan Görsele' Tasarım Yarışması 5-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecek.

nazim-hikmet-anisina-yazidan-gorsele-tasarim-yarismasi-acildi-730378-1.

Detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine yedi24.mimarlarodasiankara.org web sitesinden erişilebilen yarışma için Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nâzım Hikmet Anısına herkesi üretime davet ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız