birgün

19° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.09.2019 15:10

Nazım Hikmet 'Yarın’a Davet'le İzmir'de anılacak

Nâzım Hikmet 117. doğum gününde Yetkin Dikinciler, Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın şiir ve müziği birleştirdikleri bir melodram ile anılacak.

Nazım Hikmet 'Yarın’a Davet'le İzmir'de anılacak

İklim Tamkan ve Senem Demircioğlu, Mavi Gözlü Dev filminde Nâzım Hikmet’i canlandıran Yetkin Dikinciler ile beraber "Yarın’a Davet Nâzım Hikmet" müzikli sahne gösterisi ile sanatseverlerle buluşacak.

Etkinlikte Nâzım Hikmet şiirlerinin yanı sıra, Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın "İlk Atlas" albümlerinde yer alan şiirlerin bestelerini de dinlenebilecek. Etkinlik 28 Eylül'de İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda izleyicisiyle buluşacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız