birgün

23° HAFİF YAĞMUR

NBA, Andrew Wiggins'in aşı muafiyeti talebini reddetti

Andrew Wiggins, Covid-19 aşısı olmayı reddetmeye devam etmesi halinde forma giydiği Golden State Warriors'ta iç saha maçlarında yer almayacak.

SPOR 25.09.2021 12:15
NBA, Andrew Wiggins'in aşı muafiyeti talebini reddetti
Abone Ol google-news

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Golden State Warriors'ta forma giyen Kanadalı Andrew Wiggins, yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı reddetmeye devam etmesi halinde takımının iç saha maçlarında forma giyemeyecek.

NBA'den yapılan açıklamada, "dini gerekçelerle" aşıdan muafiyet hakkı talep eden Wiggins'in başvurusunun reddedildiği ve aşı olmadığı sürece Golden State Warriors'in iç saha maçlarında forma giyemeyeceği belirtildi.

'EYALETTE, 12 YAŞ VE ÜSTÜ KAPALI ALANLARDAKİ ORGANİZASYONLARA AŞILI OLARAK GİTMEK ZORUNDA'

ABD'de Covid-19 aşılarına yönelik zorunluluk, takımların içinde bulunduğu bölgenin sağlık departmanının aldığı kararlara göre belirleniyor. Golden State Warriors'ın bağlı olduğu San Francisco'da 12 yaş ve üstü kişilerin, kapalı alanlardaki organizasyonlara aşılı olarak gitme zorunluluğu bulunuyor.

San Francisco'nun yanı sıra New York kentinde de aşıya yönelik zorunluluk bulunuyor. Bu nedenle Golden State Warriors'ın yanı sıra New York Knicks ve Brooklyn Nets takımlarındaki oyuncuların aşı olması gerekiyor. New York Knicks yönetimi tüm oyuncuların aşı olduğunu duyururken, Brooklyn Nets ise birkaç oyuncunun daha aşı olacağını belirtti.

Yaşadığı yerde aşı zorunluluğu bulunmayan ve NBA'de bu sezon aşısız sahaya çıkmak isteyen oyuncuların ise her gün bir kez Covid-19 testine girmesi gerekiyor.

NBA, geçen sezon sonunda tüm oyuncuların yüzde 85'inin aşılı olduğunu duyurmuştu.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol