birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 06.03.2021 14:31

Nebahat Çehre: Giysi için öldürülen hayvanın kürkünü giymem, üstümdeki eti için kesilmiş büyükbaş

Oyuncu Nebahat Çehre, giydiği kürkle ilgili tartışılacak bir yorumda bulundu. “Sırf giysi için kesilen hayvandan yapılan kürkü hayatta giymem” diyen Çehre, üzerindeki kürkün, ‘eti için kesilmiş büyükbaş hayvan derisinden yapıldığını’ söyledi.

Nebahat Çehre: Giysi için öldürülen hayvanın kürkünü giymem, üstümdeki eti için kesilmiş büyükbaş

Nebahat Çehre, önceki gün İstanbul Nişantaşı’nda giydiği kürkle ilgili tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Hürriyet’in aktardığına göre, muhabirlerin "Üzerinizdeki kürk gerçek mi?" sorusuna Çehre, "Kısmen kürk" diye cevap verdi.

Çehre, sırf kürkü için kesilen elde edilen giysileri asla giymeyeceğini, üstündeki kürkün ise eti için kesilen büyükbaş bir hayvandan elde edildiğini söyledi. Çehre şöyle konuştu:

“Eti için kesilmiş büyükbaş hayvanın derisinden yapılan bir kürk bu. Ben sırf kürkü için kesilen hayvandan elde edilen ceket ya da mantoyu asla giymem. Kürk almak yerine ihtiyacı olanlara yardım dağıtırım. Hayatta adak dışında hiçbir hayvanın kesilmesini istemem.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol