birgün

17° AÇIK

Nebati: Ağustos'ta 13,6 milyar TL yabancı yatırım geldi

Sermaye piyasalarının derinleşmeyi sürdürdüğünü ve 1-18 Ağustos tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım geldiğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Finans ve sermaye piyasalarını destekleyici adımlarımızı sürdürecek, üreterek büyüyen Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

EKONOMİ 19.08.2022 15:44
Nebati: Ağustos'ta 13,6 milyar TL yabancı yatırım geldi
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ‘borsa öncülüğünde sermaye piyasalarının derinleşmeyi sürdürdüğünü’ söyledi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Nebati, “Borsa İstanbul'da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti” dedi.

Finans ve sermaye piyasalarını destekleyici adımlarını sürdüreceklerini kaydeden Nebati, şunları ifade etti:

Eş zamanlı olarak, TCMB brüt rezervimizde de 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydedildi. Sermaye ve para piyasalarımızda güven ortamının sürdürülmesi açısından yabancı yatırımcının yüksek ilgisi bizleri sevindirmektedir.

Türkiye Ekonomi Modelimiz ile yürütülen politikalarımız çok yönlü ve hedef odaklı. Finans ve sermaye piyasalarını destekleyici adımlarımızı sürdürecek, üreterek büyüyen Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol