birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

Nebati, suçu marketlerin 'indirim kampanyalarına' attı: Gıda sıkıntısı diye bir şey yok

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gıda kuyruklarıyla ilgili yaptığı konuşmada suçu market kampanyalarına ve muhalefete attı. Gıda sıkıntısı olmadığını savunan Nebati, "Bakıyorsunuz bir market kampanya yapmış diğer marketlere oranla fiyat indirimine gidiyor. Bunu duyan vatandaş da marketlere akın ediyor. Fotoğraflayıp sanki yağ ve gıda ürünlerinde sıkıntı varmış gibi algı yaratmaya çalışıyorlar. Muhalefet de dahil sosyal medya üzerinden kötü niyetli çevrelerce algı yaratılıyor" dedi.

EKONOMİ 21.03.2022 12:38
Nebati, suçu marketlerin 'indirim kampanyalarına' attı: Gıda sıkıntısı diye bir şey yok
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Nureddtin Nebati, ekonomi gündemini değerlendirdi.

TRT Kurdi'nin canlı yayınında açıklamalarda bulunan Nebati, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların yağ ve diğer gıdalar için oluşturduğu kuyrukları marketlerin indirim kampanyalarına bağlayarak sosyal medya ve muhalefeti suçlu gösterdi. Nebati, gıda sıkıntısı olmadığını savundu.

Nebati, "Yağ ve buğday alımı ile ilgili Rusya ve Ukrayna krizinden kaynaklı abartıldığı gibi bir durum yok" diye konuştu.

"FIRSATA ÇEVİREN AHLAKSIZLAR VAR"

"Gıda ve emtia fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarının farkındayız. Ancak bunu fırsata çeviren ahlaksızlar da var. Kimi stokçuluk yapıyor, kimi fahiş fiyatlarla tüketiciyi aldatıyor" diyen Nebati, marketleri ve muhalefeti suçlayarak şunları kaydetti:

"Gıda izdihamı, gıda sıkıntısı diye bir şey yok aslında. Bakıyorsunuz bir market kampanya yapmış diğer marketlere oranla fiyat indirimine gidiyor. Bunu duyan vatandaş da marketlere akın ediyor. Birtakım kötü niyetli çevreler de bu yaşanan izdihamı fırsat bilerek fotoğraflayıp sanki yağ ve gıda ürünlerinde sıkıntı varmış gibi algı yaratmaya çalışıyorlar. Muhalefet de dahil sosyal medya üzerinden kötü niyetli çevrelerce algı yaratılıyor. Rusya-Ukrayna savaşı başlar başlamaz hemen döviz kuru üzerinden bir saldırı başlattılar. Kur üzerinde oynama yaparak ülkemizi zayıf düşürmeye çalışsalar da başarılı olamadılar. Türkiye güçlü bir ülkedir."

Nebati, “Gıda ve petrol fiyatları üzerinden sosyal medya aracılığıyla yapılan algı girişimleri sonuç vermeyecektir” dedi.

"Bunlar art niyetli çevrelerin kopardığı yaygara" diyen Nebati, "Dünya zor günlerden geçiyor. Rusya savaşı başlar başlamaz Dışişleri bakanlığımız diplomasiyi en üst düzeyde yürütüyor. Çünkü Putin de Zelenski de bizim dostumuzdur. Bu iki ülke ile narenciye ve turizm başta olmak üzere önemli ticari ilişkilerimiz var" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun