birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 06.10.2020 12:02

Necati Şaşmaz’ın 12 yıla kadar hapsi istendi

Evli olduğu Nagehan Şaşmaz'ın ses kayıtlarını ve Whatsapp yazışmalarını illegal yollardan ele geçirip boşanma davasında delil olarak sunmakla suçlanan oyuncu Necati Şaşmaz’ın 12 yıla kadar hapsi istendi.

Necati Şaşmaz’ın 12 yıla kadar hapsi istendi

Kurtlar Vadisi dizisiyle tanınan Necati Şaşmaz’ın evli olduğu kadının ses kayıtlarını ve mesajlaşmalarını illegal yollardan ele geçirdiği iddiasıyla 12 yıla kadar hapsi istendi.

Sözcü’nün haberine göre, Necati Şaşmaz ile 2012’de evlendiği Nagehan Şaşmaz, geçen yıl birbirlerine karşılıklı boşanma davası açmıştı. Dava sürerken Necati Şaşmaz, Nagehan Şaşmaz’a ait ses kayıtları ve WhatsApp yazışmaların yer aldığı bir CD’yi mahkemeye delil olarak sundu.

11 ayrı ses kaydı ve WhatsApp yazışmalarının ‘evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını’ belirten Nagehan Şaşmaz, avukatları aracılığıyla şikayetçi oldu.

‘SES KAYITLARINI CEP TELEFONUNA KAYDETTİ’

Şikayet dilekçesinde; Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında Nagehan Şaşmaz’ın aleyhine delil olarak kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydettiği, Nagehan Şaşmaz’dan habersiz cep telefonunu alarak WhatsApp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği iddia edildi. Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Mahkemesi, delil olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

‘KAYITLARI BİLGİSİ DAHİLİNDE ALDIM’

Nagehan Şaşmaz’ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları ‘eşinin bilgisi doğrultusunda aldığını’ iddia etti. Savcılık suçların uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etme’ ve ‘zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali’ suçlarından iddianame düzenledi. Hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Şaşmaz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız