birgün

27° AÇIK

Nejat İşler paylaştı: Ülkemizin başına gelen en büyük felaket bu iktidardır

Oyuncu Nejat İşler, yangınlar karşısında hükümetin yetersiz kalmasını "Biliyoruz ki bu felaketler çağında ülkemizin başına gelen en büyük felaket bu iktidarın kendisidir," diyerek eleştiren SOL Parti açıklamasını 'Görüşüm budur' notuyla paylaştı.

GÜNCEL 03.08.2021 10:13
Nejat İşler paylaştı: Ülkemizin başına gelen en büyük felaket bu iktidardır
Abone Ol google-news

SOL Parti, günlerdir devam eden orman yangınlarına ve AKP iktidarının tutumuna ilişkin yazılı bir açıklama yayımlamıştı.

Oyuncu Nejat İşler de SOL Parti'nin açıklamasını sosyal medya hesabından alıntılayıp "tekrar paylaşıyorum. görüşüm budur. bi salın beni..." diyerek paylaştı. İşler, haziran ayında SOL Parti'ye üye olarak, "Örgütlenmekten korkmayın; şimdi tam zamanı" çağrısı yapmıştı.

AÇIKLAMADA NELER VAR?

“Bir yangın coğrafyasında olmamıza; iklim krizinin her geçen gün yangın riskini artırmasına rağmen iktidarın hiçbir tedbir almadığını acı bir biçimde tecrübe ediyoruz” denilen açıklamada, “Saray’a uçak filoları alınırken, her gün devletin ‘gücünden’ söz edilirken yangını söndürecek bir uçağımızın dahi olmadığını görüyoruz! Evleri, ocakları yanan insanlara çay dağıtan; zerre bir koordinasyona, planlamaya ve akla sahip olmayan kül olmuş bir sistem ve devlet burada da karşımıza çıkıyor” ifadeleri kullanıldı.

Dayanışma seferberliğini büyütme çağrısı yapılan açıklamada “Bu enkazı hep birlikte bu topraklardan kaldırıp; yarattıkları tüm tahribatları da silip atarak; bu ülkenin güzel yarınlarını birlikte kuracağız!” denildi.

Açıklama şöyle:

“İktidarın beceriksizlikleri yetmezmiş gibi; çaresizlik içinde olan insanlarımıza dayanışma eli uzatmak yerine özellikle sosyal medyada yanlış bilgilerle provokasyonlara imza atıldığını; halkı birbirine düşürecek tehlikeli oyunlar oynamaktan geri durulmadığını da görüyoruz! Gobels özentisi iletişim başkanı ve onların A’dan Z’ye yandaş kanalları, bunca gerçeği çarpıtacağını sanarak ‘büyüklük’ taslamaya çalışan zavallılar olarak kayıtlara düşüyor! Artık siyasetin konusu olmaktan da çıkan bu patolojik durum; anlaşılan içine kapandıkları Saray’larının hakikati olmuş! İktidar bu saçmalıklara son vererek; süren yangınları kontrol altında almak üzere tüm olanakları seferber etmeli, uluslararası dayanışma çağrılarını da kabul etmelidir.

Tüm bunlara öfkemiz ve isyanımız büyük! Ama bugün önceliğimiz bu büyük beceriksizliğin yarattığı yıkıma karşı bu yangının ortasında hep birlikte hayata geçirdiğimiz birliği ve dayanışmayı çoğaltmak olacak. Bugün insanın, doğanın ve hayvanların bu ortak acısıyla yaralanmış kardeş kalplerin kapısını birbirine aralamak için dayanışma seferberliğini büyütüyoruz!

Dayanışma merkezlerimizin koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak dayanışma çalışmalarını yürütürken; toplumsal dayanışma seferberliklerine güç vermeye devam edeceğiz. Ayrıca yurttaşların mağduriyetini engellemek ve ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere Hukuk Dayanışma çalışmamızı da süreç boyunca sürdüreceğiz. Biliyoruz ki bu felaketler çağında ülkemizin başına gelen en büyük felaket bu iktidarın kendisidir! Halka karşı her tür kötülüğü yapan bu iktidarın ülkenin tepesinde durduğu her bir saniye dahi yeni bir felaket anlamına gelecektir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol