birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Nesin Vakfı’ndan Yeni Akit açıklaması: Şirketin adını değiştirip tazminat ödemiyorlar

Gerici Yeni Akit Gazetesi, uzun süredir Nesin Vakfı’nı ve vakfa ait Çatalca’daki Nesin Çiftliği’ni hedef alıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Nesin Vakfı, "eni Akit ‘gazetesi’ Nesin Vakfı aleyhine yalan haber yapmaya ısrarla devam ediyor. Dava açmak işe yaramaz çünkü tecrübeyle sabit ki şirketin adını değiştirip tazminat ödemiyorlar" açıklamasında bulundu.

GÜNCEL 13.10.2021 15:53
Nesin Vakfı’ndan Yeni Akit açıklaması: Şirketin adını değiştirip tazminat ödemiyorlar
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Uzun süredir Nesin Vakfı’nı ve vakfa ait Çatalca’daki Nesin Çiftliği’ni hedef gösteren gerici Yeni Akit Gazetesi’nin haberlerine ilişkin bir açıklama yapan Nesin Vakfı, "Yeni Akit ‘gazetesi’ Nesin Vakfı aleyhine yalan haber yapmaya ısrarla devam ediyor. Dava açmak işe yaramaz çünkü tecrübeyle sabit ki şirketin adını değiştirip tazminat ödemiyorlar" ifadelerine yer verdi.

İSMAİLAĞACILARA DESTEK OLUYORLAR

İsmailağa Cemaati’ne ait Rabıta Vakfı, Nesin Vakfı’nın Çatalca’daki arazisinin yanına kaçak inşaat yaptı. Cemaat üyeleri uzun bir süredir Nesin Vakfı’nı ve çocukları hedef alarak açıklama üstüne açıklama yaparken gerici Yeni Akit Gazetesi de İsmailağa Cemaati’ne destek olmak için günlerdir Nesin Vakfı’nı hedef gösteriyor.

Açıklamada, “Yeni Akit ‘gazetesi’ Nesin Vakfı aleyhine yalan haber yapmaya ısrarla devam ediyor. Dava açmak işe yaramaz çünkü tecrübeyle sabit ki şirketin adını değiştirip tazminat ödemiyorlar. Bu yalan ve iftiralar gururumuzdur ve bizi güçlendirmektedir” denildi.

KAÇAK YAPI YIKILAMADI

Geçtiğimiz Ağustos ayında da İBB ekipleri, İsmailağacıların Nesin Vakfı’nın arazisini yanına yaptığı kaçak yapının yıkım işlemi başlayacağı esnada Bölge İdare Mahkemesi yıkım işlemine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Bu yüzden de İBB ekipleri kaçak inşaatın yıkım işlemi gerçekleştirememişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol