birgün

25° AÇIK

DÜNYA 14.05.2021 17:55

Netanyahu'nun danışmanından ateşkes yanıtı: Bedel ödeteceğiz

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun danışmanı Mark Regev, İsrail'in ateşkese yanaşıp yanaşmadığı konusunda açıklama yaptı. Regev: "Barış için sihirli çözüm yok, bedel ödeteceğiz" dedi.

Netanyahu'nun danışmanından ateşkes yanıtı: Bedel ödeteceğiz

DIŞ HABERLER SERVİSİ

İsrail'in Filistin halkına hava saldırıları sürerken, saldırının mimarı olan Başbakan Netanyahu'nun danışmanı Mark Regev, açıklamalarda bulundu. Hayatını kaybeden Filistinli sayısının 120'yi geçtiği son saldırıların ardından, gündemde ateşkes olup olmadığı sorulan Regev, olumsuz yanıt verdi.

KALICI SESSİZLİK

Operasyonların, Hamas'ı tamamen yok etmeye yönelik olduğunu söyleyen Regev, bunun tek çözüm olduğunu iddia etti.

Regev, ateşkes konusuna ilişkin, "Elimizde sihirli bir çözüm yok. Vakitsiz bir ateşkesi zorlamaya çalışırsanız, başladığınız yere dönersiniz. Bir ay öncesine dönmeye niyetimiz yok, kalıcı bir sessizlik sağlamak amacındayız." dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol