birgün

20° AÇIK

MEDYA 03.09.2019 09:32

‘Netfix, Türkiye pazarından çıkacak!’

‘Netfix, Türkiye pazarından çıkacak!’

RTÜK’ün dijital alanlarda yayın yapmak için lisans zorunluluğu getirmesi ardından gözler Üst Kurul’a başvuran şirketlere çevrildi. Hangi şirketlerin başvuru yapıp yapmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak Netflix Türkiye’nin lisans için RTÜK’e başvurmadığı bildirildi. Dr. Yaman Akdeniz, Netflix'in bugün yapacağı açıklamada Türkiye pazarından çıkış yapacağını bildirebileceğini söyledi.

Kişisel Twitter hesabından konu hakkında bir paylaşım yapan Dr. Yaman Akdeniz, Netflix Türkiye’nin RTÜK’e başvuru yapmadığını açıkladı.

Öte yandan Netflix’in, Türkiye'deki geleceğiyle ilgili olarak bugün bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Akdeniz, Netfix'in Türkiye pazarından çıkacağına dair açıklama yapabileceğini söyledi.

RTÜK’ün CHP’li Üyesi İlhan Taşçı, dün yaptığı açıklamada, “Lisan almak için başvuranların sayısı 590’a ulaştı. Lisans için en çok istem 298 başvuruyla internet radyolarından geldi” demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız