birgün

9° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 15.01.2020 13:30

Netflix, Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in hazırladığı '50 Metrekare' setinden ilk videoyu paylaştı

Netflix’in yeni Türk dizisi 50 Metrekare‘nin dizisinin senaristi Burak Aksak ve yönetmeni Selçuk Aydemir setin ilk gününden bir mesaj paylaştı

Netflix, Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in hazırladığı '50 Metrekare' setinden ilk videoyu paylaştı

Senaryosu Leylayla Mecnun, Ben de Özledim yapımlarının Senaristi Burak Aksak tarafından kaleme alınan, Kardeş Payı, İşler Güçler, Çalgı Çengi, Ailecek Şaşkınız gibi yapımlarla tanınan ünlü isim Selçuk Aydemir tarafından yönetilen dizinin çekimleri başladı.

Dizi setinin kurulduğunu ve çekimlerin başladığını duyuran Netflix, 50 Metrekare setinden paylaştığı videoyla kullanıcıları heyecanlandırdı. “50 metrekare’ye kaç hayat sığar? Burak Aksak’ın kaleminden Selçuk Aydemir’in gözünden bir kara komedi…” mesajıyla paylaşılan videoda Burak Aksak, Selçuk Aydemir ve dizinin oyuncuları, izleyicileri selamladı.

50 Metrekare dizisi oyuncu kadrosu

Sizide Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt ve Özgür Emre Yıldırım rol alacak.

50 Metrekare ne zaman yayınlanacak?

Burak Aksak tarafından 2017 yılında yazılan ancak yüksek maliyeti sebebiyle herhangi bir yayın platformuyla anlaşılamayan yapım, Netflix’te yayınlanacak. Dizinin çekimlerinin Ocak ayında başlaması ve 2020 yılında yayına girmesi bekleniyor.

50 Metrekare dizisinin konusu

Burak Aksak’ın yazdığı dizinin yine sıcak bir mahalle dizisi olarak yayınlanması ve aynı zamanda mizahıyla kullanıcının karşısına çıkması bekleniyor. Dizi Netflix gücüyle aynı zamanda uluslararası izleyici kitlesine de sahip olacak.

Kaynak:Teknosafari

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız