birgün

8° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 13.11.2019 10:04

Netflix, Samsung TV desteğini keseceğini açıkladı

Netflix, Samsung TV desteğini keseceğini açıkladı

Telefon, tablet, bilgisayar, akıllı TV ve konsollarda uygulama ile hizmet veren popüler dizi ve film platformu Netflix, bugün yaptığı açıklama ile bazı Samsung TV modellerinden desteğini keseceğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta içinde yayınlanan bazı raporlarda, Netflix’in bazı eski Samsung ve Vizio TV'lerin yanı sıra bazı Roku cihazlarına desteğini kesmeye hazırlandığı ifade edilmişti. Sessizliğini bozan akış devi, bazı eski cihazların “teknik sınırlamalar” nedeniyle artık desteklenmeyeceğini belirtti.

Web Tekno'nun haberine göre, konuya ilişkin Gizmodo adlı internet sitesine açıklamalarda bulunan bir Netflix sözcüsü, desteği sonlandıracakları eski Roku cihazlarının Windows Media DRM tabanlı olduklarını; ancak Netflix’in 2010'dan beri Microsoft PlayReady kullandığını söyledi.

Bu nedenle, 2 Aralık'tan itibaren PlayReady'ye yükseltilemeyen bu eski ürünler artık Netflix tarafından desteklenmeyecek. Söz konusu Roku cihazları 8 ila 10 yaşında. Bu cihazlar arasında Roku SD (N1050), Roku HD-XR (N1101), Roku HD (N1100, 2000C) ve Roku XD (2050X, 2050N, 2100X, 2100N) bulunuyor.

Ek olarak Netflix, değişikliğin ABD ve Kanada'da satılan 2010 ve 2011 model Samsung Smart TV modellerini de etkileyeceğini ifade etti. Benzer şekilde 2012-2014 model yılları arasındaki Vizio TV’ler de Netflix’e veda etmek zorunda kalacak.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız