birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 20.07.2020 15:05

Netflix Sözcüsü: Türkiye'deki üyelerimize bağlılığımızı sürdürüyoruz

Netflix’in Türkiye’den çekileceği haberlerine dair Netflix Türkiy’den açıklama geldi.

Netflix Sözcüsü: Türkiye'deki üyelerimize bağlılığımızı sürdürüyoruz

Netflix Türkiye, son günlerde gündeme gelen Netflix’in Türkiye’den çekileceği yönündekiğ haberlere dair açıklama yaptı.

Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddialarına ilişkin Netflix Sözcüsü şu açıklamalarda bulundu:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

AKP sözcüsü Mahir Ünal ise, yaptığı bir açıklamada “Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix'in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum" demişti.

Netflix'in türkiye'den çekileceği iddiaları, Cüneyt Özdemir'in cumartesi günü yaptığı bir paylaşımla gündeme gelmişti. Özdemir paylaşımında, AKP ile Netflix'in anlaşamadığı ve Netflix'in sansüre rest çekip Türkiye'den çekileceği gibi bilgilere yer verilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız