birgün

21° AÇIK

MEDYA 20.07.2020 15:05

Netflix Sözcüsü: Türkiye'deki üyelerimize bağlılığımızı sürdürüyoruz

Netflix’in Türkiye’den çekileceği haberlerine dair Netflix Türkiy’den açıklama geldi.

Netflix Sözcüsü: Türkiye'deki üyelerimize bağlılığımızı sürdürüyoruz

Netflix Türkiye, son günlerde gündeme gelen Netflix’in Türkiye’den çekileceği yönündekiğ haberlere dair açıklama yaptı.

Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddialarına ilişkin Netflix Sözcüsü şu açıklamalarda bulundu:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

AKP sözcüsü Mahir Ünal ise, yaptığı bir açıklamada “Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix'in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum" demişti.

Netflix'in türkiye'den çekileceği iddiaları, Cüneyt Özdemir'in cumartesi günü yaptığı bir paylaşımla gündeme gelmişti. Özdemir paylaşımında, AKP ile Netflix'in anlaşamadığı ve Netflix'in sansüre rest çekip Türkiye'den çekileceği gibi bilgilere yer verilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol