birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Netflix, yılın ikinci çeyreğinde en çok izlenen film ve dizileri açıkladı

Netflix, 2021’in ikinci çeyreğinde en çok izlenen orijinal yapımlarını açıkladı. Listenin ilk sırasında Army of the Dead yer alırken; Sweet Tooth, Shadow & Bone ve Lupin gibi yapımlar da listeye girdi.

KÜLTÜR SANAT 25.07.2021 14:59
Netflix, yılın ikinci çeyreğinde en çok izlenen film ve dizileri açıkladı
Abone Ol google-news

Popüler dizi ve film platformu Netflix, 2021'in ikinci çeyreğinde en çok izlenen orijinal içerikleri açıkladı. Listenin ilk sırasında Army of the Dead var.

Bu zaman aralığında listenin zirvesinde yer alan ‘Army of the Dead'in (IMDb puanı 5,8) izlenme sayısı 75 milyon. Film, Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananları konu ediyor. Bir adam salgın sırasında bir grup paralı askeri bir araya getirir ve büyük oynamaya karar verir. Ekip, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek gelmiş geçmiş en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902381-1.

İkinci sırada yer alan orijinal içerik ise ‘Fatherhood' (IMDb puanı 6,7). Komedi-dram türündeki filmin izlenme sayısı 74 milyon. Fatherhood, kızının doğumundan bir gün sonra karısının beklenmedik ölümü ile sarsılan bir babanın, kızını tek başına büyütme çabasını konu ediyor.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902382-1.

Listede üçüncülük koltuğunda ise 60 milyon izlenme ile bu senenin dikkat çeken yapımlarından ‘Sweet Tooth’ (IMDb puanı 7,9) dizisi var. Sweet Tooth, insan ve geyik karışımı bir canlı olan genç Gus’ın maceralarını konu ediyor. Dünyayı sarsan gizemli bir olayın ardından harekete geçen Gus, kendisi gibi melez insanlardan oluşan bir aileye katılır ve birlikte büyük bir komployu keşfetmek üzere zorlu bir maceraya atılırlar.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902383-1.

Listede sıralama şu şekilde devam ediyor:

Shadow and Bone (55 milyon izlenme - IMDb puanı 7,7)

Leigh Bardugo imzalı romandan uyarlanan fantastik dizi, “Lights Out”, “Arrival" ve "Bird Box" gibi yapımlardan tanınan Eric Heisserer tarafından ekrana taşınıyor. Yazarın ünlü Grisha evreninde geçen "Shadow and Bone" konu olarak, ikiye bölünmüş bir evrende vahşi yaratıklara komşu olarak yaşayan insanları takip ediyor. İki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeden bir asker, kendisini zorlu bir savaşın ortasında buluyor.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902384-1.

Lupin – 2. Kısım (54 milyon izlenme - IMDb puanı 7,5)

Assane Diop’un hayatı, işlemediği bir suçla itham edilen babasının ölmesiyle altüst olur. Aradan geçen yılların ardından Assane Diop, babasının intikamını almaya karar verir ve bunu yapmak için de kahramanı Arsène Lupin’den ilham alır.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902385-1.

The Mitchells vs. The Machines (53 milyon izlenme - IMDb puanı 7,7)

Animasyon, ayaklanan teknolojiye karşı zorlu bir mücadeleye girişen bir ailenin hikayesini konu ediyor. Katie, hayalini kurduğu sinema okuluna girmeyi başarınca mutluluktan deliye döner. Evinden kilometrelerce uzaklıktaki okuluna gitmek için hazırlıklara başlayan Katie’ye bu yolculuğunda ailesi de eşlik eder. Keyifli bir şekilde yola koyulan aile, yolculuk sırasında robotların dünyayı istila ettiğini öğrenir. Teknoloji ayaklanıp, robotlar sokaklarda dolaşmaya başlayınca, aile dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902386-1.

Elite 4. Sezon (37 milyon izlenme - IMDb puanı 7,5)

Elite, ülkenin en seçkin okuluna gitmeye hak kazanan işçi sınıfından üç gencin hikayesini konu ediyor. Las Encinas, İspanya’nın en seçkin okullarından biridir. Ülkede yaşanan bir deprem pek çok okulun yıkılmasına neden olur. Açıkta kalan çocuklar bölgedeki diğer okullara dağıtılmaya başlayınca, işçi sınıfı ailelerden gelen üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. Gençler başlarda bu durumu büyük bir şans olarak görür. Ancak çok geçmeden yanıldıklarını anlarlar. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan üç genç ile her şeye sahip olan okulun zengin öğrencileri arasında büyük bir çatışma başlar. Sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunması ise ortamı iyice karıştırır. Polis tüm öğrencileri sorgudan geçirir. Peki suçlu ya da suçlular kimdir? La Casa de Papel'in başrol oyuncularından María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente'yi tekrar bir araya getiren dizinin kadrosunda Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Ester Expósito, Mina El Hammani gibi isimler yer alıyor. Darío Madrona ve Carlos Montero’nun yaratıcısı olduğu dizinin müzikleri ise Lucas Vidal’a ait.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902387-1.

Who Killed Sara? 2. Sezon (34 milyon izlenme - IMDb puanı 6,4)

Alex, kız kardeşinin ölümü ile suçlanan adamdır. Haksız yere 18 sene hapishanede yatan Alex, özgürlüğüne kavuştuğunda adaleti kendi ellerine almaya karar verir. Masumiyetini kanıtlamak için her şeyi yapmaya hazır olan Alex, kardeşini öldüren ve hayatından 18 yılını çalanlardan intikam almak için harekete geçer. Alex, bu sırada gerçek suçluyu bulmaktan daha fazlasını ortaya çıkarır.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902388-1.

The Circle (29 milyon izlenme - IMDb puanı 7,3)

Statü ile stratejinin iç içe geçtiği, sosyal deney niteliğindeki bu yarışmada, oyuncular 100.000 $ kazanmak için flört ediyor, arkadaş oluyor ve sahte profil oluşturuyor.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902389-1.

The Sons of Sam (19 milyon izlenme - IMDb puanı 7)

1970'lerin sonlarında "Sam'in Oğlu" vakası, dünyada büyük yankı uyandırır. Amerika’nın en ünlü seri katillerinden biri olan David Berkowitz'in tutuklanması ile son bulan bu dava, gazeteci Maury Terry için ömür boyu sürecek bir saplantı haline gelir. Maury, David Berkowitz'in tek başına hareket etmediğine, cinayetlerin şeytani bir tarikatla bağlantılı olduğuna inanır ve bunu kanıtlamak için yıllarca mücadele eder.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902390-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol