Gazeteci Nevşin Mengü, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile aralarında geçen telefon görüşmesini anlattı. Mengü, İnce'yi 'trollerin şişirdiği' yönündeki iddialarına İnce'nin sinirlendiğini ve "Elinde veri yok, neye göre konuşuyorsun" dediğini; kendisinin ise "Elimde veri var diyorum, yok ya diyor. Acayip hal yani" şeklinde karşılık verdiğini aktardı.

Nevşin Mengü, Muharrem İnce'yle yaptığı görüşmeyi anlattı: Sinirlendi ve ağır konuştu

Daha önce iktidarı destekleyen sosyal medya hesaplarının, son zamanlarda Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'yi desteklediğini söyleyen Gazeteci Nevşin Mengü, İnce'nin kendisini aradığını kaydederek, "Sinirlendi. Muharrem Bey, biraz da ağır konuştu. Tamam Muharrem Bey dedim telefonu kapattım" ifadelerini kullandı.

Mengü, Fox TV'de yayınlanan Orta Sayfa isimli programda, daha önce iktidarı destekleyen sosyal medya hesaplarının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ön plana çıkarmaya çalıştığını iddia etti.

İddialar üzerine Muharrem İnce'nin Mengü'yü aradığı öğrenildi.

Gazeteci Nevşin Mengü, o telefon görüşmesinin ayrıntılarını şu sözlerle anlattı:

"Muharrem İnce Cumartesi sabahı saat 10.30 gibi aradı; 'Sen, elinde veri yok, neye göre konuşuyorsun' dedi. Ben de; 'Var elimde, elimizde veri' dedim. İnce; 'Yok ya, nereden olacak senin elinde veri!' dedi çıkıştı. Sonra, bana hem AK Partililer, hem de CHP'liler oy veriyor dedi.

Sinirlendi. Muharrem Bey, biraz da ağır konuştu. Tamam Muharrem Bey dedim telefonu kapattım. Allah'ım, Ya Rabbim. iyice şeyin de şeyi çıktı. Siyasetçiler artık böyle arıyor, Sana ne falan böyle. Kafa tutuyor böyle. Elimde veri var diyorum, yok ya diyor. Acayip hal yani."

NEVŞİN MENGÜ NE DEMİŞTİ?

Gazeteci Nevşin Mengü, Cuma akşamı katıldığı, Fox Tv'de yayınlanan Orta Sayfa programında Muharrem İnce'ye ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

"Belki Muharrem İnce farkında bile değildir ama, analizini yaptık. 'Muharrem İnce aday olsun', 'Muharrem İnce' diye yazanlar bir ay önce, iktidar destekleyen tweetler atmış hesaplar. Muharrem İnce'yi ön plana çıkarıyorlar sosyal medyada. Dediğim gibi bunu sayın İnce kendisi yapmıyordur."