birgün

23° AZ BULUTLU

DÜNYA 01.06.2021 12:01

New Jersey'de maske zorunluluğu kaldırıldı

New Jersey'de maske zorunluluğu kaldırıldı

ABD'nin New Jersey eyaletinde maske zorunluluğu kaldırıldı.

Vali Phil Murphy, Covid-19 aşılarını yaptırmış kişilerin kapalı ortamlarda maskesiz dolaşabileceğini açıklamasının ardından vatandaşların alışveriş merkezlerinde maskesiz olduğu görüldü.

dso-koronavirus-varyantlari-icin-yeni-isim-onerdi-882583-1.

ABD'de Covid-19 aşılama istatistiklerini takip eden Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine (CDC) göre, 167 milyondan fazla kişiye ilk doz, 134 milyonu aşkın kişiye ise ikinci doz Covid-19 aşısı yapıldı.

ABD'de koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 594 bin 306 olurken, toplam vaka sayısı 33 milyon 251 bin 982 olarak kayıtlara geçti.

Salgında vaka ve ölü sayısında dünyada ilk sırada bulunan ABD'yi, 27 milyon 894 bini aşkın vakayla Hindistan ve 16 milyon 471 binden fazla vakayla Brezilya izliyor.

Covid-19 kaynaklı can kaybında ise ABD'yi 461 bini geçen ölü sayısıyla Brezilya ve 325 binden fazla can kaybıyla Hindistan takip ediyor.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol