birgün

10° AÇIK

New York'ta Ahmet Yücetürk isimli bir imam, cinsel istismardan tutuklandı

New York’ta imamlık yapan Ahmet Yücetürk, YouTube'da kendilerini çocuk olarak tanıtarak pedofilileri ortaya çıkarmak için yetişkinlerle iletişim kuran kişiler sayesinde, kız çocuklarına tecavüz girişiminde bulunmak suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklandı. Kefaletle serbest bırakılan Yücetürk'ün, ocak ayında tekrar hâkim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

GÜNCEL 17.12.2021 11:48
New York'ta Ahmet Yücetürk isimli bir imam, cinsel istismardan tutuklandı
Abone Ol google-news

New York'ta imam olarak görev yapan Ahmet Yücetürk isimli erkek pedofili suçlamasıyla tutuklandı.

New York Post’un haberine göre, New York’ta Uluslararası İslam Merkezi'nde imamlık yapan Ahmet Yücetürk, 14 yaşında olduğunu düşündüğü YouTube'daki bir sayfanın yöneticisi F.M.'ye onunla seks yapmak istediğini söyledi ve hafta sonu annesinin evde olup olmadığını sordu. Yücetürk ile bir buluşma ayarlayan sayfa yöneticisi F.M., buluşmaya gelen Yücetürk'ü kayda alarak olay yerine gelen polis ekiplerine teslim etti.

Yücetürk, YouTube'da “NYCreeps Spotlight” isimli kanalın yöneticilerinin ortaya çıkarmasıyla kız çocuklarına tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanarak, gözaltına alındı.

İddiaya göre, YouTube üzerinde kendilerini çocuk olarak gösteren sayfa yöneticileriyle uygunsuz konuşmalar yapan Yücetürk, 14 yaşındaki çocuğa 'seks teklifinde' bulunduğu ve onunla buluşma planı yaptığı gerekçesi ile tutuklandı.

Mahkeme kayıtlarına göre, Yücetürk'ün mesajlarda, “Seni çok istiyorum, bu hafta sonu halledebilir miyiz?… Annen bu hafta sonu uzakta olacak mı?” dediği belirtilirken, yapmak istediği çeşitli 'seks eylemlerini' tarif ettiği iddia edildi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE ULAŞILDI

Tutuklamanın ardından, polisler Yücetürk'ün, buluşma planı yaptıktan sonra F.M.'nin kendisine verdiği apartman kapısını çaldığını gösteren kamera görüntülerine ulaştı.

New York mahkemesi pazartesi günü tutuklanan Yücetürk'ün, 'reşit olmayan bir bireyle cinsel ilişkiye girme teşebbüsünde bulunmak' ve 'uygunsuz içerikli objeler kullanmak' ile beraber iki ayrı suçtan yargılandığını açıkladı.

Küçük yaştaki çocuklara yönelik cinsel istismarı önlemek amacıyla kurulan YouTube kanalının sahibi F.M. sayesinde yakalanan Yücetürk'ün, dört kızı olduğu ortaya çıktı.

OCAK AYINDA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Ahmet Yücetürk’ü yakalatan F.M., çocukken cinsel istismara uğradığı için pedofilileri tuzağa düşürdüğünü ve bunun diğer çocukların başına gelmesini önlemek için bu şahısların yakalanmasını sağladığını belirtti.

New York mahkemesi tarafından tutuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakılan imam Ahmet Yücetürk’ün, ocak ayında tekrar hâkim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol