birgün

9° AÇIK

DÜNYA 25.02.2021 14:37

New York’ta koronavirüsün 'endişe verici' yeni bir türü bulundu

Koronavirüs salgınında en fazla vaka ve can kaybının yaşandığı ABD’de, araştırmacılar, New York’ta virüsün yeni bir türünün bulunduğunu duyurdu.

New York’ta koronavirüsün 'endişe verici' yeni bir türü bulundu

ABD’nin New York kentinde yeni tip koronavirüsün (Covid-19) "endişe verici" yeni bir türünün bulunduğu bildirildi

AA’nın aktardığına göre, New York kentinde araştırma yapan uzmanlar, virüsün "endişe verici" yeni bir türünü bulduklarını açıkladı. Söz konusu varyantın, New York'ta birçok mahalleye ve eyaletin kuzeydoğusuna yayıldığı belirtildi.

‘AFRİKA’DAKİ TÜRE BENZER’

"B.1.526" adı verilen yeni türün, Afrika’da kaydedilen ve "B.1351" adı verilen virüs varyantı ile benzer olduğu kaydedildi.

Bunun yanı sıra yeni varyantta "E484K" mutasyonu gözlemlendiği bildirildi.

EN ÇOK ÖLÜM CALIFORNIA EYALETİNDE

Öte yandan ABD’nin California eyaleti, yeni tip koronavirüse bağlı 50 binin üzerinde can kaybı sayısı ile ülkede en çok ölümün kaydedildiği eyalet oldu.

John Hopkins Üniversitesinin açıkladığı verilere göre, California’da Covid-19’a bağlı ölüm sayısı 50 bin 972’e yükseldi.

Ülkenin salgından en fazla etkilenen ve yaklaşık 40 milyon nüfusa sahip eyaleti California’da, bugüne dek 3,5 milyonun üzerinde Covid-19 vakası kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol