birgün

29° AÇIK

DÜNYA 23.09.2019 17:07

Nicole Kidman: Çocuklarım Scientology'yi bana tercih ettiler

Nicole Kidman: Çocuklarım Scientology'yi bana tercih ettiler

Dünyaca ünlü oyuncu Nicole Kidman, Tom Cruise ile evli olduğu dönemde evlat edindikleri iki çocuğunun, babalarını takip ederek Scientology inancını benimsediğini ve tarikatı kendisine tercih ettiklerini söyledi.

Sputnik'te yer alan habere göre; Oscar ödüllü oyuncu, şu anda 26 ve 24 yaşlarında olan Connor ve Isabella ile bozulan ilişkisinden Scientology tarikatını sorumlu tuttu.

Çocuklarının babaları Tom Cruise’un yolunu seçtiklerini söyleyen Kidman, bir anne olarak görevinin ‘koşulsuz sevgi göstermek’ olduğunu belirtti.

Sun gazetesine bir açıklama yapan Kidman, “Annelik bir yolculuk. İnanılmaz inişler ve çıkışlar olacaktır, ister biyolojik anne ol, ister evlat edin. Ancak bir çocuğun ihtiyacı olan şey sevgidir. Onlar Scientologist olmayı seçtiler. Ebeveyn olarak bizim görevimiz her zaman koşulsuz sevgi sunmaktır. Bunu dışında bir şey değil, ‘Seni sevmek ve desteklemek için buradayım’ demektir” ifadelerini kullandı.

Ancak Kidman aranın kapanmasını ve ilişkilerinin düzeltmesini umduğunu söyledi.

1990 yılında evlenen Cruise ve Kidman, 2001’de boşandı. Ayrılmalarının en büyük sebebinin Cruise'un Scientology'e aşırı bağlılığı olduğu iddia edildi. Kidman da bir dönem tarikata katılsa da daha sonra sırtını döndü.

Eski üyelerinin verdiği bilgiye göre, dünyanın en katı tarikatlarından biri olarak bilinen Scientology, bu inancı benimsemeyen kişilerle yakın ilişki kurmayı yasaklıyor.

Çocuklarının büyümesini uzaktan izlemek durumunda kalan Kidman, kızı Isabella’nın 2015 yılında Londra’da yapılan düğününe de bu şehirde olmasına rağmen davet edilmemişti. Benzer şekilde Connor’ın nişan töreninden de uzak tutulduğu iddia edilmişti.

Ancak Isabella yakın zamanda çıkardığı bir moda koleksiyonuna annesinden soyadından esinlenerek ‘Bella Kidman Cruise’ adını vermişti. Bu da ‘zeytin dalı uzattığı’ şeklinde yorumlanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız