birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 04.07.2018 16:18

Nihat Zeybekci'den enflasyon açıklaması

Nihat Zeybekci'den enflasyon açıklaması

Ekonomi yönetiminin birinci önceliğinin enflasyonla mücadele olacağını dile getiren Nihat Zeybekci, "Hedefimiz arzı artırıcı tedbirler almak" dedi.

Zeybekci, bazı ürünlerdeki zamların ekonominin gereği olduğunu belirterek, faiz arttırımıyla ilgili kararın Merkez Bankası'na ait olduğunu ifade etti: "Faiz artışı meselesine girmek istemiyorum."

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ekonomiyle ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Enflasyon rakamlarını yorumlayan Zeybekci, "Bundan sonra birinci önceliğimiz enflasyonla mücadele olacak, hedefimiz arzı artırıcı tedbirler olacak" dedi.

Zeybekci, "Bazı ürünlerdeki zamlar ekonominin gereğidir, tedbirler alınacak" ifadesini kullandı.

"Faiz artışı meselesine girmek istemiyorum" diye konuşan Zeybekci, şunları söyledi: "Bu Merkez Bankası'nın kararı. Faiz konusunda TCMB atılması gereken adımları mutlaka atacaktır."

Zeybekci, "24 Haziran seçimleri de takdir yetkisini milletimiz tek başına Cumhurbaşkanımıza vermiştir. Ekonomi yönetimi değişse dahi belirli doğrular vardır. Devlette devamlılık gereği bu alandaki kararlar da şimdiden öngörülebilir" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol